ZARAŽENI PUTNICI SA LETA ITALIJA - INDIJA POBEGLI IZ KARANTINA: Okolnosti još uvek nejasne, policija podnosi prijave
NAJMANjE 13 putnika, koji su bili pozitivni na kovid-19 po dolasku u indijski grad Amritsar, izbeglo je institucionalni karantin, saopštile su danas indijske vlasti, a prenosi BBC.
Foto: Tanjug/AP Photo
Oni su bili među 125 zaraženih putnika na čarter letu iz Milana koji je sleteo u sredu popodne.
Dok je devetoro njih pobeglo sa aerodroma, četvoro drugih je pobeglo iz lokalne bolnice, rekao je gradski zvaničnik Šerjang Sing za BBC.
Indijska policija je saopštila da će podneti prijave protiv svih njih.
Indija je danas prijavila više od 100.000 slučajeva, a stručnjaci veruju da omikron izaziva nagli skok u broju infekcija.
Na letu Italija-Indija bilo je ukupno 160 putnika, a u medijskim izveštajima se navodi da su deca i bebe, njih oko 19, bili izuzeti od testiranja.
TV snimci pokazuju kako kola hitne pomoći čekaju na aerodromu da odvezu zaražene putnike u bolnicu dok se masa ljudi okupljala ispred kapija aerodroma.
Nije, međutim, jasno kako je devet putnika pobeglo sa aerodroma, ali su nadležni u bolnici rekli da su četiri osobe koje su pobeglce bolnice navodno "prevarile zdravstvene zvaničnike".
BONUS VIDEO:
VATRENI HOROR: U Kaliforniji besni nova runda požara
Preporučujemo
NOVINE U STANjU EPIDEMIJE: U Portugalu od naredne sedmice povratak u škole i barove
06. 01. 2022. u 16:21
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)