RUSKI "KAMEN-ŠPIJUN“: Novi lukavi robot za praćenje neprijatelja (VIDEO)
KADETI vazduhoplovne akademije iz Voronježa napravili su „špijunski kamen“ – robotizovani sistem za praćenje neprijatelja, posebno koristan u ratnim uslovima, prenosi televizija „Zvezda“.
Foto: Printscreen/TV Zvezda
Lukavi gusenični kamen se prikrada po zemlji, a sposoban je i da bez ikakvog pomeranja ostane u režimu mirovanja gotovo 24 sata, ističe se u prilogu „Zvezde“.
Kada se aktivira signal senzora, kamen „oživljava“. Operater je udaljen dva kilometra. Sve se prebacuje u štab, dodaje televizija.
Prema navodima televizije, zahvaljujući kamuflaži i sposobnosti da menja položaj, kamen-špijun može dobro da dođe u rovovskom ratu.
Kada snajperisti pogode sve mete u okolini i neprijatelj prati bukvalno svaku neravninu, korisno je poslati dobro kamufliranog robota da prati situaciju, a ne čoveka, javlja televizija.
Kako se precizira, špijunski kamen je u Rusiji napravljen pod rukovodstvom Naučno-tehnočkog komiteta Glavne uprave za borbenu obuku Oružanih snaga.
(Sputnjik)
Preporučujemo
STIŽU NAJNOVIJI TENKOVI: Ruska vojska do kraja godine dobija 20 T-14 „Armata“
26. 11. 2021. u 22:49
ŠOJGU UPOZORIO: NATO dejstvuje na granicama Rusije - moramo povećati borbenu gotovost
24. 11. 2021. u 13:03
POTPISUJE SE ISTORIJSKI UGOVOR: Vojvodina postaje čvorište Evrope, kreće gradnja gigantske saobraćajnice (FOTO/VIDEO)
PROJEKAT Osmeh Vojvodine obuhvata izgradnju 185 km brze saobraćajnice, sa 46 mostova i 34 nadvožnjaka, čime se smanjuje vreme putovanja.
18. 03. 2026. u 09:30
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (0)