NOVA PRAVILA ZA KUĆNE LJUBIMCE: Iran će kažnjavati držanje pasa
IRAN će uskoro kažnjavati držanje kućnih ljubimaca i šetanje pasa. Poslanici tvrde linije u parlamentu pripremili su novi zakon kojim će se šetanje pasa sankcionisati visokim novčanim kaznama, a automobili u kojima se budu vozili ljubimci zapleniće na tri meseca.
Foto. Printskrin
Osim toga, stanodavci neće moći da iznajme kuću ili stan vlasnicima kućnih ljubimaca. Prema islamu, držanje ljubimaca u kući se smatra nečistim, ali iranski klerici otišli su korak dalje verujući, naprimer, da šetanje pasa izaziva paniku među stanovništvom.
Policija je već nekoliko puta pokušala da uvede zabranu, ali ona nije zaživela, pa se sada prvi put uvodi zakonom. Poznavaoci prilika u Iranu očekuju da će vlasnici kućnih ljubimaca ignorisati zakon, baš kao i prethodne zabrane.
Preporučujemo
"NE PLAŠIMO SE RATA": Kuba poručuje da neće pristati na gubitak suvereniteta
03. 07. 2026. u 10:37
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KLANICA U KONSTANTINOVKI: Ukrajinci beže, Rusi jurišaju sa isukanim bajonetima
KOMANDANT bataljona je izjavio da ukrajinske oružane snage izbegavaju borbu lakog oružja u Konstantinovki. Prema njegovim rečima, tokom čišćenja naselja, ukrajinski vojnici pokušavaju da izbegnu blisku borbu, jer su inferiorni u odnosu na ruske jedinice u vatrenim obračunima.
01. 07. 2026. u 15:48 >> 15:55
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
ŽENA PODMETNULA BOMBU: Šok otkriće o napadu na ukrajinskog oligarha (VIDEO)
NA SNIMCIMA se vidi osumnjičena sa velikim crnim šeširom, crnim prslukom preko bele odeće i belim sportskim patikama.
02. 07. 2026. u 21:58
Komentari (1)