ŠOK U KRALJEVSKOJ PORODICI: Oni neće prisustvovati otkrivanju spomenika princezi Dajani

KEJT, Megan, Čarls, Kamila i kraljica Elizabeta, najpopularniji i najvažniji članovi kraljevske porodice neće prisustvovati otkrivanju Dajanine skulpture.

ШОК У КРАЉЕВСКОЈ ПОРОДИЦИ: Они неће присуствовати откривању споменика принцези Дајани

Foto: Printskrin Youtube/ iLovePrincessDiana

Naime, taj dan je rezervisan samo za prinčeve i njihovu majku.

Svečano otkrivanje spomenika princeze Dajane biće u četvrtak, 1. jula. Da je ostala živa, tad bi slavila 60. rođendan, a zbog pandemijskih mera broj gostiju je smanjen pa supruga princa Vilijama (39), Kejt Midlton (39) neće biti prisutna.

I dok se očekivalo da će Kejt biti na raspolaganju da posreduje u miru između Vilijama i njegovog brata, princa Harija (36), izvor blizak porodici rekao je za američki portal da "Kejtino odsustvo dovoljno govori".

Foto: Tanjug/AP Photo

- Mislim da je smanjenje gostiju savršen "izgovor" da se Kejt drži podalje. Vilijamu je dosta drame i Kejt ne treba uvlačiti u ovo - rekao je izvor pa dodao kako planiraju privatnu porodičnu posetu sa decom i taj je trenutak daleko važniji od javne retorike.

- Vilijam je odlučan da drama sa Saseksima ne zaseni ovaj važan trenutak sećanja na svoju majku koja mu je toliko nedostajala i drži to kao svoj fokus - dodaje izvor.

Prvobitni plan je uključivao više od 100 ljudi u publici, ali drastično je smanjen pa će otkrivanju kipa prisustvovati samo Dajanina porodica, umetnik koji je napravio delo kao i nekoliko članova vlade i medija.

Princ Čarls (72) takođe neće učestvovati jer mu to budi "stare rane".


(Kurir)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

OBJAVLJENE TAČNE ADRESE U EU: Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu Čeka se reakcija Moskve

OBJAVLjENE TAČNE ADRESE U EU: "Nemačka glavna baza za proizvodnju oružja za Ukrajinu" Čeka se reakcija Moskve

NEMAČKA je praktično postala glavna industrijska baza ukrajinskog vojno-industrijskog kompleksa u ratu protiv Rusije, a upravo Berlin stoji iza terorističkih napada na ruske civilne ciljeve, rekao je lider pokreta „Druga Ukrajina“ Viktor Medvedčuk. Istovremeno, on je otkrio adrese najvažnijih nemačkih kompanija koje proizvode oružje za Ukrajinu.

13. 07. 2026. u 12:47

Komentari (0)

USPEŠNA SARADNJA KSV I FONDACIJE MERIDIAN: Finansijska injekcija za klubove sa područja Pokrajine