KORONA UŠLA U BOLNICE: Mračni scenario u Zagrebu
U ZAGREBU je danas potvrđeno 286 novih slučajeva korona virusa, a virus je ušao u mnoge bolnice.
Foto: Depositphotos
Dve trudnice i tri porodilje Klinike za ženske bolesti KBC Sestre milosrdnice pozitivne su na korona virus, klinika je zatvorena do dezinfekcije, a pacijentkinje se privremeno raspoređuju na druga odeljenja, potvrdio je Hini upravnik klinike Krunoslav Kuna.
On je naveo da dve porodilje imaju simptome, dok su lekari i zdravstveno osoblje koje je s njima bilo u kontaktu negativni.
"Inače imamo tri lekara i četiri sestre koji su pozitivni. U samoizolaciji je još sedam lekara i 10 sestara", rekao je Kuna.
Odeljenje je privremeno zatvoreno, a očekuje se da će ponovo biti otvoreno za dva do tri dana.
Na Klinici za tumore KBC-a Sestre milosrdnice zaraženo je 15 zaposlenih - sedam medicinskih sestara, jedna fizioterapeutkinja i sedam hirurga, u samoizolaciji su 24 zaposlena, a u poneđeljak u klinici neće biti operacija, izjavio je v.d. upravnika Ivan Milas.
On je naveo da je 10 pacijenata pozitivno, ali da imaju blaže simptome, prenosi portal Indeks.
Preporučujemo
DESET NOVIH SLUČAJEVA U PČINjSKOM OKRUGU: Osim Vranja pacijenti i iz Bujanovca i Preševa
18. 10. 2020. u 11:06
KORONA BUKTI U HRVATSKOJ: Današnja brojka novozaraženih i dalje alarmantna
18. 10. 2020. u 10:30
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
GORI AMERIČKI NOSAČ AVIONA: Hitno se oglasila Centralna komanda SAD
DANAS je na američkom nosaču aviona USS Gerald R. Ford (CVN-78) izbio požar, koji je u međuvremenu ugašen.
12. 03. 2026. u 16:38
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"
SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.
12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37
Komentari (0)