DODIK: BiH ne može da bude naterana da postane članica NATO
BIH ima pravo na svoj izbor i ne može da bude naterana da postane članica NATO-a, rekao je danas srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik.
Foto: D. Pozderović
- O tome nema saglasnosti, ali o saradnji sa Alijansom u vreme epidemije korona virusa uvek se može razgovarati - rekao je Dodik novinarima u Sarajevu nakon sastanka sa švedskim ministrima inostranih poslova An Linde i unutrašnjih poslova Mikael Damberg.
Dodik je podsetio da Republika Srpska i njene institucije ne pristaju na članstvo u NATO.
Srpski član Predsedništva BiH prenio je gostima iz Švedske da Srpska ne pristaje ni na priznanje samoproglašenog Kosova, o čemu, takođe, u BiH ne postoji saglasnost.
On je naglasio da su ekonomska saradnja i "mali Šengen" dobro došli, ali ne i priznanje samoproglašenog Kosova.
Ocenio da su bilateralni odnosi BiH i Švedske dobri, te da su tokom današeg razgovora potvrđene dobre namere i za nastavak saradnje.
Preporučujemo
SEVERNA MAKEDONIJA DIGLA RAMPU: Ukinuti PCR testovi za srpske državljane
06. 10. 2020. u 14:40
IZVEDEN NAPAD NA NUKLEARNI CENTAR U IRANU: Izrael pokrenuo novi talas udara
12. 03. 2026. u 12:01 >> 12:01
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)