NACISTIČKI PIR U SINJU PRE TOMPSONOVOG KONCERTA: Nepismeni ustaša devastirao spomenik pobijenim partizanima
SPOMENIK u Ruduši kod Sinja, koji je podignut u sećanje na 24 pripadnika Prvog splitskog partizanskog odreda koje su pogubile ustaše, devastiran je grafitima.
Foto: Printskrin
Na spomeniku je napisan i prekriženi natpis "Jugoslavija" te je ispod njega napisano "Republika Hrvatska".
Čini se da je autor u prvom pokušaju pogrešno napisao rič "Hrvatska", nakon čega je ona prešarana.
Pri dnu jednog kraka spomenika nalazi se crtež koji podseća na hrvatski grb i nacistički natpis "ZDS".
Na centralnom delu, na kojem se nalaze imena ubijenih, napisano je "Judini sinovi", javlja "Indeks".
Podsećamo, danas se u Sinju održava koncert ustaškog pevača Marka Perkovića Tompsona.
Preporučujemo
KATASTROFA U VAŠINGTONU: Tramp odobrio vanredno stanje
AMERIČKI predsednik Donald Tramp odobrio je deklaraciju vanrednog stanja za Vašington kako bi savezne vlasti pomogle pri sanaciji kanalizacione katastrofe koja je počela prošlog meseca.
22. 02. 2026. u 13:41
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
POREKLO VASILIJA KOSTOVA: Rođen u Beogradu, ali njegovi roditelji NISU odatle - slave Svetog Luku
VASILIJE Kostov odavno više nije samo mlada nada Crvene zvezde. Nikako! On je jedan od motora i pokretača crveno-bele čete, a to pokazuju i golovi koje daje na velikim mečevima.
22. 02. 2026. u 18:50
Komentari (0)