PLENKOVIĆ PUSTIO MINISTRA NIZ VODU: Nikome nije dato poverenje da radi protivzakonito

Novosti online

16. 11. 2024. u 21:31

PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas da nikome nije dato poverenje, mandat ili ministarsko mesto da radi protivzakonito, a oni koji to rade moraju da snose odgovornost i posledice.

ПЛЕНКОВИЋ ПУСТИО МИНИСТРА НИЗ ВОДУ: Никоме није дато поверење да ради противзаконито

Foto: EPA

On je to izjavio povodom akcije USKOK-a i EPPO-a u kojoj je uhapšen bivši ministar zdravlja Vili Beroš, prenosi Hina.

- Nemoguće je znati, jedini način je da imamo nekakav sistem ’Velikog brata’, da svi koji rade za vlast budu na tajnim merama, da imam nekog detektiva koji dođe da mi kaže šta rade. To ne postoji u demokratijama, ljudi dobijaju poverenje da rade svoj posao u skladu sa zakonom, po svom najboljem znanju, najboljoj praksi i programu Vlade - rekao je on.

Na pitanje ko je nadležan za najnoviji slučaj korupcije u hrvatskom zdravstvu, Evropsko javno tužilaštvo ili DORH, on je odgovorio da je očigledno da su i jedna i druga institucija imale saznanja o tome, a njihove aktivnosti i istrage su paralelne.

Kako je ranije navedeno, Beroš je uhapšen juče, a na ispitivanje je doveden sinoć.

Tužilaštvo EU je objavilo da je pokrenulo akciju protiv Beroša i još sedam osoba zbog zločinačkog udruživanja. Naveli su i da je Beroš primio mito. Iz USKOK-a je saopšteno da je Beroš uhapšen zbog sumnje na korupciju pri nabavci preplaćenih bolničkih uređaja. Kako je navedeno, ista mera određena je i preduzetniku Saši Pozderu, dok su protiv neurohiruga Krešimira Rotima određene "mere opreza" jer je izneo odbranu i, prema pisanju medija, priznao učešće u nameštanju posla.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TRAMP UPUTIO PISMO ORBANU: Evo šta mu je poručio

TRAMP UPUTIO PISMO ORBANU: Evo šta mu je poručio

PREMIJER Mađarske Viktor Orban objavio je na društvenoj mreži Iks pismo koje je dobio od Donalda Trampa, u kojem predsednik Sjedinjenih Američkih Država ističe da su odnosi SAD i Mađarske jači nego ikada i da se zasnivaju na zajedničkim vrednostima.

09. 01. 2026. u 10:22

VODITELJKA OTKRILA ISTINU O CECI I ČEDI: Umešan i Aleksandar Kos - šta se dešavalo između političara i pevačice

VODITELjKA OTKRILA ISTINU O CECI I ČEDI: Umešan i Aleksandar Kos - šta se dešavalo između političara i pevačice

BLIZAK prijatelj i saradnik Čedomira Jovanovića, Aleksandar Kos, poslednjih meseci našao se u žiži interesovanja javnosti. O njegovom profesionalnom angažmanu, ali i privatnom životu, u poslednje vreme sve se češće spekuliše, dok je javnosti i dalje malo poznato čime se zapravo bavi i kakav je njegov put bio do pozicije na kojoj se danas nalazi.

09. 01. 2026. u 08:42

Komentari (0)

Stručnost, poverenje i humani pristup pacijentima je stub zdravstva