MOŽDA JE SABOTAŽA U PITANJU: Bivši ministar odbrane o padu MiG 29 - pronađeni ostaci srušene letelice
NE isključujem nijednu moguću hipotezu vezanu za pad MiG 29: tehnički kvar, grešku pilota, uključujući sabotažu! Molim se za našeg pilota!
Ilustracija Foto: EPA
Ovo je na Fejsbuku napisao Nikolaj Nenčev bivši vojni ministar Bugarske, a povodom incidenta na vojnoj vežbi "Šabla-21" na kojoj se srušio bugarski MiG 29.
Pronađeni su ostaci srušenog MiG-29
Takođe, kako su preneli bugarski mediji tokom akcije potrage za letelicom i pilotom, locirano je područje gde se srušio MiG. Dron koji je učestvovao u akciji uspeo je da zabeleži mrlje nafte u moru, na 11 kilometara od obale u blizini Šable. Na tom mestu poslat je helikopter Panter i pronađeni su komadi aviona i spasilački prsluk koji je pripadao pilotu.
Podsetimo, avion je izgubio radio kontakt i nestao sa radara u 00.45 sati. Pilot koji je upravljao lovcem je major Valentin Terziev iz 3. vazduhoplovne baze Graf Ignatievo. Takođe, Ministarstvo je objavilo da je fotografiju nestalog pilota, majora Terzieva.
Preporučujemo
FATA ORLOVIĆ I DALjE U BOLNICI: Otkriveno u kakvom je stanju posle rušenja crkve
09. 06. 2021. u 11:36
U TOKU POTRAGA: Ovo je pilot koji je upravljao MiG-29 koji se srušio (FOTO)
09. 06. 2021. u 13:04
VREMENSKA PROGNOZA ZA SREDU 9. JUN: Evo kakvo nas vreme očekuje ove nedelje
09. 06. 2021. u 01:00 >> 01:20
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)