STIPENDIJE ZA PROFESORE I DOKTORANDE: Saradnja Ministarstva prosvete i Vlade Poljske

Љ.Б.

28. 02. 2024. u 12:42

Ministarstvo prosvete, u saradnji sa Ambasadom Republike Poljske u Beogradu, obaveštava zainteresovane da je Nacionalna agencija za akademsku razmenu Republike Poljske raspisala konkurs za stipendije stranim državljanima za akademsku 2024/2025. godinu.

СТИПЕНДИЈЕ ЗА ПРОФЕСОРЕ И ДОКТОРАНДЕ: Сарадња Министарства просвете и Владе Пољске

Fakultet tehničkih nauka Novi Sad

U pitanju su stipendije za akademske profesore, doktorante i istraživače sa periodom usavršavanja od jednog do devet meseci.

Prijavljivanje se vrši tako što se popunjeni prijavni formular šalje na mejl adresu jelena.pazun@mpn.gov.rs do 10. aprila 2024. godine.

Nakon toga, Nacionalna agencija za akademsku razmenu Poljske (NAWA) će direktno obavestiti kandidate o načinu i datumu registracije i dostavljanja dokumentacije putem Agency’s IT System-a.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
TA KUĆA JE STVARNO UKLETA Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku

PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.

07. 12. 2025. u 13:36

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića

DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.

07. 12. 2025. u 11:41

Komentari (0)

VLAHOVIĆ PROPUŠTA DERBI, ALI DVA SRBINA MOGU DA ODLUČE ISHOD: Milinković Savić bio heroj Napolija a sada se nada prvoj pobedi nad Juventusom