STRADALI MONEOVI "MAKOVI": Uhapšena klimatska aktivistkinja
Kako bi skrenula pažnju na globalno zagrevanja, klimatska aktivistkinja zalepila je crveni poster preko slike "Polja maka" francuskog impresioniste Kloda Monea u muzeju "Orse" u Parizu. Ubrzo posle toga je uhapšena.
PROFIMEDIA
Moneova slika iz 1873. godine, koja prikazuje ljude sa kišobranima kako šetaju poljem rascvetalih makova, nije bila zaštićena staklom.
Organizacija Riposte Alimentaire, kojoj uhapšena pripada, preuzela je odgovornost za nekoliko napada na umetnička dela u pokušaju da skrene pažnju na klimatsku krizu, uključujući polivanje supom Da Vinčijeve "Mona Lize" u "Luvru i Moneove slike "Proleće" u Lionskom muzeju lepih umetnosti.
Preporučujemo
DžEJN OSTIN KAO „VELIKA SESTRA” MIR-JAM: Kako je jedna Engleskinja osvojila srpska srca
19. 02. 2026. u 16:49
KATASTROFA U VAŠINGTONU: Tramp odobrio vanredno stanje
AMERIČKI predsednik Donald Tramp odobrio je deklaraciju vanrednog stanja za Vašington kako bi savezne vlasti pomogle pri sanaciji kanalizacione katastrofe koja je počela prošlog meseca.
22. 02. 2026. u 13:41
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
POREKLO VASILIJA KOSTOVA: Rođen u Beogradu, ali njegovi roditelji NISU odatle - slave Svetog Luku
VASILIJE Kostov odavno više nije samo mlada nada Crvene zvezde. Nikako! On je jedan od motora i pokretača crveno-bele čete, a to pokazuju i golovi koje daje na velikim mečevima.
22. 02. 2026. u 18:50
Komentari (0)