PRIČA O ZLOSTAVLJANJU: Komad Prima facie premijerno 26.januara u Bitef teatru

U BITEF teatru nov naslov na repertoaru: predstava Prima facie premijerno će biti izvedena 26.januara - u režiji Anja Suše i izvođenju Maše Dakić.

ПРИЧА О ЗЛОСТАВЉАЊУ: Комад Prima facie премијерно 26.јануара у Битеф театру

foto M.Krunić

Inače, ovaj "alarmantno precizan komad" australijske spisateljice Suzi Miler, bivše advokatice sa iskustvom u zastupanju ljudskih i dečijih prava, premijerno je bio izveden u Australiji 2019. godine pred punom salom sudija, advokata, pravnika, pripravnika i službenika pravosudnog sistema.

Kako se najavljuje, pred gledaocima će se naći predstava koja ima viši cilj - da informiše, opomene i potencijalno dugoročno promeni perspektivu gledanja na slučajeve seksualnog zlostavljanja.

Prevodilac je Biljana Popmijatov, kostimograf Maja Mirković,scenograf Marija Mitrić, a za scenski pokret zadužen je Damjan Kecojević.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

SPAVAO BIH S NJOM I OŽENIO JE! Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.

06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21

Komentari (0)

ZLATNA BAJKA O HUMANOSTI: Fondacije  Mozzart , NORBS Plus i Nebojša Milovanović zajedno za Tiršovu