GLAVNA NAGRADA ZA „BILO JEDNOM U SRBIJI“: Priznanje na Festivalu srpskog filma u Australiji
FILM o Leskovcu u periodu između dva rata „Bilo jednom u Srbiji“ osvojio je glavnu nagradu na Festivalu srpskog filma u Australiji.
foto. I.Mitić
Ovom filmskom ostvarenju, koje je dobilo najviše glasova i zabeležilo najveću posetu festivalske publike, dodeljena je „Kristalna koala“.
Priznanje je u sredu u Jugoslovenskoj kinoteci, u ime ekipe filma, primio reditelj Petar Ristovski iz ruku Danijela Emerija, ambasadora Australije u Beogradu. Na ovom prijemu je obeleženo i dvodecenijsko postojanje Festivala srpskog filma u Australiji.
Film „Bilo jednom u Srbiji“, autora i producenta Zvonimira Šimuneca, premijerno je prikazan marta prošle godine, a od tada je obišao brojne festivale u zemlji i inostranstvu. Priča o Leskovcu kao srpskom Mančesteru, o preduzetništvu, prijateljstvu i ljubavi, osvojila je simpatije publike.
Film je sniman na autentičnim lokacijama u gradu na Veternici. Glavne uloge igrali su: Viktor Savić, Nemanja Oliverić, Teodora Ristovski i Sloboda Mićalović. Svoj pečat ovom filmskom ostvarenju dali su i Predrag Miki Manojlović, Dragan Petrović Pele, Zoran Cvijanović, Mira Banjac i mnogi drugi.
Preporučujemo
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)