PROFESORKI VIKTORIJI ALADŽIĆ PRIZNANJE "HEROJI NASLEĐA": Za očuvanje secesije u Subotici

POVODOM Dana evropske baštine, Evropa Nostra Srbija i delegacija Evropske unije u Srbiji ustanovili su godišnju nagradu za lični doprinos u oblasti nasleđa "Heroji nasleđa".

ПРОФЕСОРКИ ВИКТОРИЈИ АЛАЏИЋ ПРИЗНАЊЕ ХЕРОЈИ НАСЛЕЂА: За очување сецесије у Суботици

Foto pormo

Ovogodišnja dobitnica priznanja je Viktorija Aladžić, arhitekta iz Subotice. Nagrada joj je pripala zbog upornog i predanog rada na očuvanju arhitektonskog nasleđa u Srbiji.

Profesorka Aladžić je, inače, priznata i u međunarodnim krugovima kada je u pitanju secesija u Subotici, o čijoj zaštiti je mnogo pisala i objavljivala.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

SPAVAO BIH S NJOM I OŽENIO JE! Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.

06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21

Komentari (0)

GDE TI JE LJUBAVNICA?! Neočekivano pitanje za Marića uživo u emisiji, on prebledeo: Pet godina mlađa