IZLOŽBA I PREDSTAVA: U novosadskom Pozorištu mladih radovi trojice umetnika,a potom izvođenje "Nosoroga"

В.В.С.

02. 03. 2022. u 14:12

U FOAJEU novosadaskog Pozorišta mladih večeras (2.marta) biće otvorena izložba slika Culture Flesh, umetnika iz Srbije i Makedonije. Vladimir Ilievski iz Skoplja,kao i Vukašin Vojvodić i Duško Pujin iz Novog Sada, izložiće više od trideset radova- pretežno akrila, rađenih na različitim podlogama i formatima.

ИЗЛОЖБА И ПРЕДСТАВА: У новосадском Позоришту младих радови тројице уметника,а потом извођење Носорога

foto:Promo

Posle otvaranja izložbe biće izvedena predstava "Nosorog" koju je prema tekstu Ežena Joneska na scenu postavio Nikita Milivojević.

Na repertoaru novosadskog teatra 5.marta je predstava "Nemir u duši", dok će narednih dana publika uživati u predstavama reditelja Andraša Urbana - "Neoplanti", potom i "Hasanaginici", laureatima Sterijinog pozorja kao i brojnih drugih regionalnih i međunarodnih festivala.

Uporedo sa tekućim repertoarom, glumci Novosadskog pozorišta rade na predstojećem projektu "Ričard III", koga će scenski uobličiti reditelj Dejan Projkovski - našoj publici poznat po višestruko nagrađivanoj predstavi "Ana Karenjina".

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

KALATES POKOPAO ŽELJKA OBRADOVIĆA: Novi trener Partizana nam je dao dodatnu motivaciju!