DARKO ŠARIĆ SE JAVIO IZ ZATVORA: Osuđen sam za nešto za šta nisam optužen!
DARKO ŠARIĆ, kog je u petak sudsko veće Specijalnog suda u Beogradu osudilo nepravosnažno na devet godina zatvora zbog pranja preko 20 miliona evra, iz pritvora kaže da ga odluka sudije Siniše Petrovića nije začudila, iako smatra da je tokom suđenja u potpunosti dokazano poreklo novca od kog je kupovao preduzeća, poljoprivredna gazdinstva i drugu imovinu u Srbiji.
Foto: "Novosti"
U obrazloženju presude sudija Petrović, podsetimo, naveo je da je veće prihvatilo odbranu Darka Šarića da je od posredovanja u prodaji "Štampa sistema" nemačkom "Vacu" 2009. zaradio preko 20 miliona evra i da su sve ostale kupovine preduzeća i imovine po Srbiji proistekle od tog novca, ali je naveo da je za veće ostalo sporno zbog čega je Pljevljak dobio taj novac.
- Za sud je nesporno da je od prodaje "Vac" uplatio 30 miliona evra, ali sud ne prihvata Šarićevo objašnjenje da je došao do udela u procentu "Štampe" tako što je pružao zaštitu jednom vlasniku - rekao je sudija Petrović i naveo da je "posebno sumnjivo" to što je Naiki Bokan, ćerki pokojnog Vanje Bokana, ubijenog u Atini 2000, koji je bio vlasnik tog preduzeća, uplaćeno pet miliona, a Darku Šariću ostatak.
Međutim, Darko Šarić, koji je u pritvoru od marta 2014, kada se predao srpskom pravosuđu, objašnjava da upravo obrazloženje presude najbolje govori da ga je sud osudio za nešto za šta mu se nije sudilo.
- Sud je prihvatio nalaz veštaka finansijske struke da je 30 miliona od prodaje "Štampe" firmi "Vac" čisto, a s druge strane me je osudio za nešto za šta nisam ni bio optužen, nego je rekao da postoji osnovana sumnja da sam ja kupio udeo u firmi "Štampa" prljavim novcem, iako sam objasnio kako sam ušao u firmu koja je bila pred samim bankrotom i u blokadi. Platio sam 200.000 evra udeo u firmi i Naiki Bokan sam pomogao jer je bilo raznih pritisaka, na obostrani interes. Ja sam bio taj koji se borio nekoliko godina, stavio firmu na zdrave noge i našao kupca - kaže Šarić i dodaje:
- Šta je tu čudno kad se firme kupuju za jedan evro ili bez ikakve nadoknade? A ja sam uložio 200.000 za preporod firme - kaže Pljevljak i napominje da je suština u tome da ga je "sudija osudio za ono za šta ga tužilac nije optužio".
- Od sudije Petrovića, koji presudom prepisuje optužnice, nisam ni očekivao drugačiju presudu. Ako uporedimo presude za oba predmeta, vidimo da je prekopirao optužnice. Iza njegovog ljubaznog ponašanja se krije veći tužilac od tužioca, veći katolik od pape, što bi se reklo. Ovo je za mene potpuno očekivana presuda i nimalo iznenađujuća - rekao je Darko Šarić preko advokata.
(Kurir)
Preporučujemo
UDES U NIŠU: Troje povređeno u direktnom sudaru, automobili potpuno smrskani
04. 08. 2020. u 00:27
"RADIO" ŠRAFCIGER: Dva mladića povređena u tuči u Čačku, policija traga za napadačima
03. 08. 2020. u 22:35
NIKAD JAČI UDARAC ZA RUSE OD POČETKA RATA: Ukrajinske rakete letele više od 1.300 km, pogođena ključna fabrika (VIDEO)
UKRAJINA je u subotu uveče pogodila jedno od strateški najznačajnijih odbrambenih postrojenja Rusije, napavši Votkinski mašinski zavod u udaljenom regionu, skoro 1.300 kilometara od ukrajinske granice - što predstavlja najdublji udar ikada izveden ukrajinskim oružjem domaće proizvodnje.
25. 02. 2026. u 12:25
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (0)