UHAPŠEN PORESKI INSPEKTOR: Osumnjičen za primanje mita
U NASTAVKU borbe protiv korupcije pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije, po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, uhapsili su Z.M. (1960) zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično delo primanje mita, saopšteno je večeras iz MUP-a.
Foto Shutterstock
Osumnjičeni je u svojstvu poreskog inspektora Poreske uprave - Filijala Novi Beograd, zahtevao od jednog muškarca 200 evra nakon izvršenja službene radnje, koju je inače u okviru svog službenog ovlašćenja morao da izvrši, odnosno doneo rešenje o oslobođenju dela poreza za prenos apsolutnih prava, navode iz MUP-a.
Uhapšen je neposredno nakon što je preuzeo kovertu sa novcem.
Osumnjičenom je određeno zadržavanje do 48 časova i on će, uz krivičnu prijavu, biti priveden nadležnom tužilaštvu.
(Tanjug)
Preporučujemo
LIKVIDIRAO SRETENA ZBOG DUGA? Razrešeno ubistvo u Šapcu, DNK pronađen na čaurama sa mesta zločina
26. 12. 2024. u 17:12 >> 17:02
NASILNIK POLOMIO DVA ZUBA POLICAJCU: Drama u Novom Pazaru
26. 12. 2024. u 15:40
RUSIJA NE PRAŠTA: Uhapšen i na robiju osuđen Aleksej Vlasenko (VIDEO)
26. 12. 2024. u 15:49
TRAMP ZAPRETIO UKRAJINI I EU: Nema ništa od oružja ako se vaši evropski saveznici ne pridruže deblokadi Ormuskog moreuza
AMERIČKI predsednik Donald Tramp zapretio je da će SAD prekinuti da snabdevaju oružjem Ukrajinu ukoliko evropski saveznici odbiju da se pridruže "koaliciji voljnih" za deblokadu Ormuskog moreuza, javlja danas Fajnenšel tajms, pozivajući se na izvore.
01. 04. 2026. u 22:03
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
VILIJAM MONTGOMERI: "Kad smo bombardovali Srbiju, nismo imali dozvolu za prelet preko Hrvatske - Tuđman nije znao! Podela KiM jedini izlaz"
NEDAVNO je obeležena 27. godišnjica od početka NATO agresije na Saveznu Republiku Jugoslaviju.
30. 03. 2026. u 20:11
Komentari (0)