DARKO KOSTIĆ SUTRA KONAČNO PRED SUDOM: Počinje pretres protiv modnog kreatora
U PRVOM osnovnom sudu u Beogradu, posle dva odlaganja, sutra bi trebalo da počne suđenje poznatom modnom kreatoru Darku Kostiću, koji se tereti za protivpravno lišenje slobode Š. H. u aprilu prošle godine.
Foto: N. Fifić
Podsetimo, prethodna dva zakazana pretresa odložena su jer najpre sud nije mogao da nađe optuženog kreatora, odnosno njegovu adresu i uruči mu poziv. Međutim, sredinom aprila, optuženi se pojavio na zakazanom pretresu, ali isti nije mogao da se održi jer su Kostiću dotadašnji advokati otkazali punomoćje.
Inače, modni kreator se tereti da je u aprilu prošle godine, posle žurke u svom stanu, Š. H. vezao i oterao ga u špajz, nakon čega mu je, navodno, nožem pretio, a mladić je nekako uspeo da se oslobodi i pozove policiju u pomoć.
Kostić negira sve optužbe, a nadležno Tužilaštvo traži da ga sud oglasi krivim i osudi na kaznu ne manju od dve godine zatvora.
Inače, kreator je već bio osuđen odlukom Trećeg suda 2021. godine na godinu dana kućnog zatvora zbog polnog uznemiravanja maloletnika i držanja droge za ličnu upotrebu.
TRAMP UPUTIO PISMO ORBANU: Evo šta mu je poručio
PREMIJER Mađarske Viktor Orban objavio je na društvenoj mreži Iks pismo koje je dobio od Donalda Trampa, u kojem predsednik Sjedinjenih Američkih Država ističe da su odnosi SAD i Mađarske jači nego ikada i da se zasnivaju na zajedničkim vrednostima.
09. 01. 2026. u 10:22
POKRENUTA DVOSTRUKA DIPLOMATSKA OFANZIVA: Strah zbog Grenlanda preplavio Evropu, lideri sada imaju novu taktiku
EVROPSKE vlade pokrenule su dvostruku diplomatsku ofanzivu kako bi ubedile predsednika SAD Donalda Trampa da odustane od svojih pretenzija prema Grenlandu - kroz lobiranje u Vašingtonu i pritisak na NATO da otkloni bezbednosne zabrinutosti američkog predsednika.
09. 01. 2026. u 13:11
VODITELjKA OTKRILA ISTINU O CECI I ČEDI: Umešan i Aleksandar Kos - šta se dešavalo između političara i pevačice
BLIZAK prijatelj i saradnik Čedomira Jovanovića, Aleksandar Kos, poslednjih meseci našao se u žiži interesovanja javnosti. O njegovom profesionalnom angažmanu, ali i privatnom životu, u poslednje vreme sve se češće spekuliše, dok je javnosti i dalje malo poznato čime se zapravo bavi i kakav je njegov put bio do pozicije na kojoj se danas nalazi.
09. 01. 2026. u 08:42
Komentari (0)