SINIŠA JASNIĆ UHAPŠEN NA AERODROMU: Osumnjičen da je izvršio krivično delo zloupotreba položaja odgovornog lica
SINIŠA Jasnić uhapšen je jutros zbog sumnje da je kao direktor privrednog društva "Evropske univerzitetske igre 2020" izvršio krivično delo zloupotreba položaja.
Foto: N. Fifić
On je, kako se sumnja, sa novcem izdvojenim iz budžeta za izradu master plana za Evropske univerzitetske igre, od preko pola miliona evra, raspolagao na način na koji nije smeo.
Uhapšen je jutros u 5 sati na aerodromu, dok se traga za još jednim osumnjičenim za krivična dela zloupotreba službenog položaja i pranje para.
Podsećamo, Siniši Jasniću u toku je suđenje po optužnici Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Beogradu zbog sumnje da je izvršio krivično delo Pronevera, odnosno jer je prisvajao za sebe novac koji mu je bio poveren u radu, kao predsedniku udruženja "Univerzitetski sportski savez Srbije". Na taj način je, kako se sumnja, oštetio budžet Republike Srbije za više od 10,2 miliona dinara, "Univerzitetski sportski savez Srbije" za 2,97 miliona dinara, a u zbirnom iznosu je pribavio korist za sebe.
Kako nezvanično saznajemo, 2019. je podignuta optužnica Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije VJT u Beogradu i u toku mu je suđenje, koje se nastavlja 9. septembra u 9 sati. Danas je uhapšen po novoj krivičnoj prijavi za krivično delo zloupotreba položaja odgovornog lica. Sutra oko 11 će biti saslušan. Za drugim osumnjicenim se traga.
(Kurir)
Preporučujemo
PUCNjAVA U POZNATOM RESTORANU NA NOVOM BEOGRADU: Izrešetan jedan od vođa navijača?
06. 12. 2025. u 21:30
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
TRAMP UKRAO ŠOU NA ŽREBU ZA SP: Scena koja je obišla svet - Melanija nije krila oduševljenje (VIDEO)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp bio je u centru pažnje na izvlačenju grupa za Svetsko fudbalsko prvenstvo 2026. godine, gde je izveo svoj poznati YMCA ples i primio prvu FIFA-inu nagradu za mir.
06. 12. 2025. u 10:31
Komentari (2)