MINISTARKA NAJAVILA: Promene zakona kako bi sektor rudarstva i energetike bio digitalizovan
MINISTARKA rudarstva i energetike Zorana Mihajlović najavila je danas da će to ministarstvo promeniti nekoliko zakona kako bi sektor rudarstva i energetike bio digitalizovan i kako bi mogao da se razvija u skladu sa ekološkim standardima.
Foto: Tanjug
Na predstavljanju "Bele knjige 2020", Mihajlović je navela da će biti potrebno doneti Zakon o obnovljivim izvorima energije, a promeniće se Zakon o energetici, Zakon o energetskoj efikasnosti i Zakon o rudarstvu. Mihajlović je rekla da će "magična reč" za ministarstvo, na čime je sada čelu, biti dekarbonizacija, i da će se više razmišljati o obnovljivim izvorima energije. Ističe da će akcenat biti i na rudarstvu, koje sada ima udela u BDP-u naše zemlje samo 7,9 odsto.
Namerava da završi reforme u javnim preduzećima, kao i da sve licence, uverenja i ostala dokumentacija koju izdaje ministarstvo i Agencija za energetiku budu digitalizovana. Kako kaže, u odnosu na ovu godinu i u odnosu na priliv stranih direktnih investicija u drugim zemljama regiona, 2019. godina je bila čarobna, jer je Srbija privukla 55 odsto svih stranih investicija na Balkanu.
Preporučujemo
PROMENE U "SRBIJAGASU" NEOPHODNE Ministarka Mihajlović opet proziva gasne firme
18. 11. 2020. u 11:11
SVE GORI NA BLISKOM ISTOKU: Sirene zavijaju širom Izraela, počeo novi napad; Iran silovito udara po američkim bazama (FOTO/VIDEO)
DRUGI dan rata na Bliskom istoku, pratite sa nama dešavanja uživo.
01. 03. 2026. u 07:31 >> 22:56
OTKRIVENO KAKO JE UBIJEN HAMNEI: Jedna greška ga koštala života, Tramp imao neočekivanog saveznika
SKRIVEN duboko u svom bunkeru, Ali Hamenei nije očekivao drzak dnevni napad u samom srcu svoje moći.
01. 03. 2026. u 19:16
BIO U POSETI JUGOSLAVIJI `89: Ko je likvidarni ajtolah Ali Hamnei? Istorijski OBRT za Iran - postoje samo DVE opcije
U AMERIČKO-IZRAELSKOM napadu na Iran, ubijen je vrhovni verski vođa, ajatolah Ali Hamnei dok je obavljao svoje dužnosti u kancelariji u Teheranu.
01. 03. 2026. u 12:45
Komentari (0)