ODLIČNE VESTI ZA GRAĐANE SRBIJE: Veće plate i penzije - Vučić najavio fantastične vesti!
PREDSEDNIK Vučić najavio je da očekuje značajno povećanje penzija pre kraja godine, kao i da je plan da do decembra 2026. godine prosečna plata dostigne najmanje 1.174 evra, a do kraja 2027. godine 1.400 evra. On je kazao da već nekoliko dana razgovara sa najvećim sindikatima i Ministarstvom finansija oko povećanja minimalne zarade, te da veruje da će za nekoliko dana imati dobru vest.
Foto: N.Skenderija/Shutterstock
- U ovom trenutku, minimalna zarada u Srbiji je 457 evra. Hoću da je podignemo i na 500 i na 550, samo da vidimo u kom intervalu. Imamo ukupno 95.000 ljudi koji primaju minimalac, a nekada ih je bilo 500.000. Napredovala je Srbija mnogo. Mislim na ljude koji stvarno primaju minimalac, ne na one koji prime minimalac i deo u kešu.
Vučić je naveo da država hoće da pomogne poslodavcima i privredi, "posebno u ovakvim blokaderskim uslovima, gde nam zanatlije pate, gde nam preduzetnici pate, gde nam ceo privatni sektor pati".
- Država će pokušati da smanji namete i da glavni teret primi na sebe, ili povećanjem neoporezivog dela ili smanjenjem radnih poreza i doprinosa.
- Nadam se da će penzioneri biti veoma zadovoljni i verujem da ih pre kraja godine očekuje značajno povećanje.
Šef države kazao je i da će pokušati da pokrene i novi investicioni zamajac dovođenjem novih investitora, pre svega iz Azije.
Preporučujemo
VLADA SRBIJE PRODUŽILA UREDBU: Cene naftnih derivata ograničene još 60 dana
24. 01. 2026. u 21:33
STANOVI SKUPLjI U NIŠU, NOVOM SADU I KRAGUJEVCU: Beograd i dalje rekorder po ceni
24. 01. 2026. u 20:12
"SVEOPŠTI RAT" Stiglo veliko upozorenje Americi
VISOKI iranski zvaničnik upozorio je da će svaki napad na njegovu zemlju biti smatran „sveopštim ratom“ dok se američka udarna grupa nosača aviona približava regionu.
24. 01. 2026. u 09:31
U FEBRUARU POTPUNI KOLAPS POLARNOG VRTLOGA? Hladna masa zalediće Evropu, evo šta nas očekuje
NAKON stratosferskog zagrevanja početkom februara, najnovije prognoze pokazuju potencijalni potpuni kolaps polarnog vrtloga, što će na kraju dovesti hladan vazduh i u Evropu, piše Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. u 14:21
NAJSTARIJI JUGOSLOVEN: Doživeo 132, izrasli mu treći zubi
U AKCIJI nekdašnje revije Yugo papir “Tražimo najstarijeg Jugoslovena“ 1978. godine novinari su se zaputili u selo Oraš Planje udaljeno od Tešnja desetak kilometara, gde je živeo Meho Hadžić.
23. 01. 2026. u 16:47
Komentari (0)