CENA NAFTE PALA ISPOD 60 DOLARA: Prvi put od februara 2021.
CENA fjučersa nafte „Brent“ za isporuke u junu 2025. na londonskoj berzi ICE pala je ispod 60 dolara po barelu prvi put od 8. februara 2021. godine, pokazuju podaci o trgovanju.
FOTO: Tanjug/AP
Prema berzanskim podacima od 13.19 po moskovskom vremenu, cena nafte ove marke pala je za 2,86 odsto na 59,86 dolara za barel.
Do 13.24 po moskovskom vremenu, fjučersi za „Brent“ usporili su pad i trgovali su se na nivou od 59,93 dolara po barelu (-2,74 odsto), dok su fjučersi marke VTI za isporuke u maju 2025. pali za 0,63 odsto – na 56,72 dolara po barelu.
Cene nafte marke „Brent“ naglo su pale prošlog četvrtka, nakon što je američki predsednik Donald Tramp potpisao ukaz kojom se uvode „recipročne“ carine na uvoz robe iz drugih zemalja, kao iz nakon odluke osam zemalja OPEK plus (Rusije, Saudijske Arabije, Iraka, UAE, Kuvajta, Kazahstana, Alžira i Omana) da od maja ubrzaju povlačenje iz niza dobrovoljnh ograničenja na proizvodnju nafte. Od tada su kotacije nekoliko puta obnovile svoje minimume od 2021. godine.
(Sputnjik)
Preporučujemo
ZBOG TARIFA POSKUPELA I KAFA: Skaču cene i za voće, sir, slatkiše i morske plodove
09. 04. 2025. u 11:54
BITKOIN PAO ISPOD 70.000 EVRA: Slične gubitke beleže i druge glavne kriptovalute
09. 04. 2025. u 15:42
PRVE KONTRAMERE EU PROTIV TRAMPOVIH CARINA: Evo kada stupaju na snagu
09. 04. 2025. u 15:37
TRAMP ZAPRETIO UKRAJINI I EU: Nema ništa od oružja ako se vaši evropski saveznici ne pridruže deblokadi Ormuskog moreuza
AMERIČKI predsednik Donald Tramp zapretio je da će SAD prekinuti da snabdevaju oružjem Ukrajinu ukoliko evropski saveznici odbiju da se pridruže "koaliciji voljnih" za deblokadu Ormuskog moreuza, javlja danas Fajnenšel tajms, pozivajući se na izvore.
01. 04. 2026. u 22:03
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
VILIJAM MONTGOMERI: "Kad smo bombardovali Srbiju, nismo imali dozvolu za prelet preko Hrvatske - Tuđman nije znao! Podela KiM jedini izlaz"
NEDAVNO je obeležena 27. godišnjica od početka NATO agresije na Saveznu Republiku Jugoslaviju.
30. 03. 2026. u 20:11
Komentari (0)