DO SADA 191 PRIJAVA ZA SUBVENCIJE NAMENJENE SEOSKOM TURIZMU: Isplata kreće u maju
ZAVRŠEN je javni poziv za dodelu podsticaja za seoski turizam u Srbiji i prema prvim rezultatima stigla je 191 prijava, a očekuje se više od 200. Kako ističe državni sekretar u Ministarstvu turizma Uroš Kandić, isplata sredstava će početi u prvoj polovini maja.
Foto: G. Šljivić
- Do jutros imamo 191 prijavu, od kojih je najveći deo ispravan, tako da možemo reći da je ova pilot akcija za dodelu 150 miliona dinara za subvencije za seoski turizam uspela – rekao je Kandić. - Na osnovu dosadašnjeg preseka najviše ih je pristiglo iz Šumadije i sa teritorije Vojvodine. Među opštinama koje prednjače su Ivanjica, Bajina Bašta i Sjenica.
On je podsetio da su prijave mogle da se podnesu do ponedeljka i dodao da će za nekoliko dana imati konačne rezultate, jer se očekuje da stignu i poštom . Sredstva se mogu koristiti za dogradnju objekata, za rekonstrukciju, za adaptaciju, za parterno uređenje, za nabavku opreme koja je neophodna za funkcioniranje seoskog gazdinstva.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
NAJBOGATIJA PEVAČICA BALKANA: Maja za godinu zaradila 92 miliona i PRESTALA DA PEVA na svadbama
PRE tačno tri godine, pevačica je donela iznenađujuću odluku da trajno prestane da peva na svadbama.
26. 05. 2026. u 20:30
Komentari (0)