ŠOLC PRIZNAO: "Berlin ne može da zahteva od zemalja u razvoju da se odreknu prosperiteta koje uživa Zapad"
NEMAČKI kancelar Olaf Šolc izjavio je danas da Berlin ne može da zahteva od zemalja u razvoju da se odreknu prosperiteta koji uživa Zapad, ali bi mogla da zajedno sa njima radi na tehnologijama koje bi im pomogle da razviju svoje ekonomije na klimatski prihvatljiv način.
Foto Tanjug/AP
Šolc je na marginama klimatskog samita COP27, koji se održava u Šarm el Šeiku u Egiptu, rekao da je kroz tehnologije koje je razvila Nemačka moguće postići i ekonomski napredak i visok nivo industrijalizacije bez štete po okolinu.
Šolc je pomenuo i zatvorenog klimatskog aktivistu i blogera koji štrajkuje glađu Alaa Abd el-Fataha.
- Treba doneti odluku, pustiti ga na slobodu, kako ne bi umro u zatvoru - rekao je Šolc novinarima.
Egipatske vlasti su decembra prošle godine osudile Fataha na pet godina zatvora zbog "širenja lažnih vesti".
Fatah štrajkuje glađu već 220 dana izražavajući protest zbog presude i zatvorskih uslova, prenosi Rojters.
BONUS - NAJAKTUELNIJI VIDEO SNIMCI:
Preporučujemo
SEDNICA SKUPŠTINE SRBIJE Mali: Potreban oprez, u Hrvatskoj nije urodilo plodom smanjenje PDV na hranu (VIDEO)
08. 11. 2022. u 11:23 >> 18:47
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Šta se to desilo na granici Ukrajine i Belorusije? Zelenski besan, preti komšijama: "Spremni smo!"
PREDSEDNIK je takođe najavio da Ukrajina priprema nekoliko novih paketa sankcija koji će biti uvedeni odmah i u bliskoj budućnosti.
03. 05. 2026. u 09:37
Komentari (0)