RAČUN PO NOVOM: Poreznici podsećaju na rok za e-fiskalizaciju
NOVE račune moraju od 1. maja da izdaju svi obveznici fiskalizacije. Oni koji ne poštuju zakonske propise i nakon utvrđenog roka ne izdaju validne fiskalne račune - biće sankcionisani.
Foto: N. Skenderija
Poreska uprava upozorava da nema nikakvog pomeranja rokova.
- Puna implementacija Zakona o fiskalizaciji podrazumeva obavezno izdavanje fiskalnog računa sa svim propisanim elementima uz prepoznatljiv QR kod - poručili su poreznici. - Netačne su informacije da se prelaskom na novi model fiskalizacije smatra dovoljnim potpisivanje Ugovora o nabavci elektronskog fiskalnog uređaja sa dobavljačem i preuzimanje bezbednosnog elementa.
Prema raspoloživim informacijama u poslovnicama Telekoma Srbije, novih fiskalnih kasa ima na stanju i odmah su dostupne svima koji nisu još uvek stigli da ih nabave.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
TROŠE I ONDA KADA TO NE OČEKUJEMO: Ovi uređaji vam krišom povećavaju račun za struju
12. 07. 2026. u 16:46
LAKO, A KORISNO: Kako ubrzati zrenje paradajza i poboljšati mu ukus
12. 07. 2026. u 15:24
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
Komentari (0)