TRAŽE POSAO OTPUŠTENIMA: Ministarstvo privrede pregovara sa vranjskim privrednicima
OD 1.227 radnika koji su izgubili posao u vranjskom "Geoksu", kod novog turskog investitora će nastaviti da radi njih između 500 i 700.
Foto Ministarstvo privrede
Ministarka privrede Anđelka Atanasković juče je reka da se razgovara sa privrednicima u Vranju koji su zainteresovani da prime deo radnika, a istovremeno i sa nekim stranim firmama.
- Ne bih sada o tome, dok ne bude nešto konkretno. Uglavnom, biće rešeno pitanje svih njih i neće ostati na ulici - istakla je Atanasković. - Od ukupnog broja investicija koje je pomogla država, jedna trećina pripada domaćim, a dve trećine stranim. Neki od uslova za dobijanje pomoći je veličina investicije, visina plate, broj radnika koji će biti zaposlen, a u tome većinom strani investitori prednjače.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NEMA VIŠE IZBORA U OVOJ ZEMLjI: Oglasio se predsednik i šokirao sve
PREDSEDNIK Nikaragve Danijel Ortega izjavio je da u toj centralnoameričkoj zemlji više neće biti održavani izbori, čime je dodatno zatvorio mogućnost da opozicija na izborima pokuša da preuzme vlast od administracije koju vodi zajedno sa suprugom Rozarijom Muriljo.
21. 07. 2026. u 14:01
NOVA FAZA SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Iran prvi put direktno napao ovu zemlju!
IRAN je saopštio da je u petak izveo nove napade na američke objekte na Bliskom istoku, uključujući i prvi direktan napad u Siriji, nakon šeste uzastopne noći američkih udara na iranske vojne objekte.
17. 07. 2026. u 12:51
SNIMLjEN U VUKOVARU: Vozaču iz Borova 2. NAJVEĆA KAZNA u istoriji Hrvatske - evo šta je zgrešio
PREMA svemu sudeći, hrvatska policija u poslednje vreme izriče sve veće novčane kazne za počinjene saobraćajne prekršaje.
20. 07. 2026. u 19:45
Komentari (0)