BEOGRAD I IZMIR ZAJEDNO U TURIZMU: Srbija se predstavlja na sajmu EMITT u Istanbulu
PREDSTAVNICI turističke privrede Srbije učestvovaće od 8. do 11. februara na Istočnomediteranskoj međunarodnoj izložbi turizma i putovanja EMITT u Istanbulu.
Srbija se predstavlja na međunarodnoj izložbi turizma i putovanja u Turskoj, Foto PKS
Da je Beograd jedna od najpopularnijih destinacija za turiste iz Turske potvrđuje i činjenica da će se na štandu Turistička organizacija Beograda uz Privrednu komoru Srbije i ove godine na sajmu EMITT okupiti dvadesetak predstavnika turističke privrede naše zemlje uz nekoliko lokalnih turističkih organizacija najatraktivnijih za to tržište.
Otvaranje nove direktne aviolinije između Beograda i Ankare prošle godine, letovi iz Istanbula do Niša i Kraljeva, i najavljene nove linije Beograd-Izmir, jasno ukazuju na značajno unapređenje razvoja turističkog prometa između dve zemlje.
„Nakon uvođenja direktnog leta za Ankaru PKS je organizovala poslovne susrete sa predstavnicima naše turističke privrede i agencijama Ankare, a na isti način ćemo povezati domaće i turske privrednike čim se uvede let za Izmir. Naša uloga je da pojednostavimo povezivanje poslovne zajednice, dolazak stranih gostiju, i promovišemo domaće turističke proizvode na novim tržištima i omogućimo plasiranje lokalnih proizvoda na strana tržišta“, ističe Tijana Maljković sekretar Udruženja za turizam PKS.
Tijana Maljković, Foto PKS
Podaci pokazuju da su stranci najviše u prošloj godini noćili u Beogradu, Novom Sadu, Subotici, Zlatiboru, Nišu... Najveći broj noćenja stranih gostiju od januara do novembra prošle godine ostvarili su turisti iz Rusije, a zatim slede gosti iz Turske.
TO Beograda i Izmira potpisuju protokol o saradnji
Beograd je na turskom tržištu sve bolje pozicioniran, i zahvaljujući povećanom broju letova između Turske i Srbije otvaraju se nove mogućnosti za čitavu Srbiju, kaže Miodrag Popović direktor Turističke organizacije Beograda (TOB):
„Turističke organizacije Beograda i Izmira će na sajmu potpisati Protokol o saradnji gradova u oblasti turizma, što će biti od velikog značaja za obe destinacije. Sudeći po velikom interesovanju koje su pokazale brojne turističke agencije na štandu Beograda, broj od 70.064 turskih turista i 227.289 noćenja u 2022. u Beogradu, u ovoj godini će po svoj prilici biti premašen“.
Sajamski štand u Istanbulu
NA sajamskom štandu u Istanbulu će pored TOB-a i PKS, prezentaciju turističkih proizvoda imati i Pokrajinski sekretarijat za privredu i turizam Vojvodine uz Privrednu komoru Vojvodine, „Air Serbia“, turističke organizacije Srbije, Novog Sada, Niša, Novog Pazara, Vojvodine, agencije „Balkan Holidays“, „PCS Tur“, „Serbia Incoming“, „Glob Metropoliten Tours“, „Omni Tours“, kao i hoteli „Joy 5“, „Viceroy Kopaonik“, „Belgrade City Hotels“, „Radisson Blu“, „Hotel Gorski“, „Slavija Hoteli“, i FK Crvena Zvezda.
Preporučujemo
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
KAKO DANAS IZGLEDA ALjOŠA VUČKOVIĆ Glumica objavila snimak iz pozorišta: "Veliki i dobri naš!"
GLUMICA Dragana Mićalović dirnula je pratioce objavom na društvenim mrežama, gde je podelila emotivan snimak legendarnog glumca Aljoše Vučkovića iz pozorišta. Na videu se vidi kako glumac peva na sceni.
28. 12. 2025. u 08:48
Komentari (0)