LJUBAV ČUVAJU STRPLJENJEM I PODRŠKOM: Radmila i Milorad Jovanović iz Niša proslavili 59 leta bračnog života
SAMO jedan pogled bio je dovoljan da srce zaigra, a samo jedan osmeh da je zaprosi. Danas nakon 59 godina zajedničkog života osmesi koje Milorad Jovanović (89) iz Niša upućuje svojoj Radmili (81) rešavaju sve nedaće u životu.
Foto Privatna arhiva
Bračnom stazom dugom više od pola veka koračaju hrabro i ponosno, ruku pod ruku, kao i prvog dana kad su se sreli.
U zajedničkim godinama koje su za njima bilo je izazova, kako kažu, nekada i manjih nesporazuma, uspona i padova, ali bezuslovna ljubav, poštovanje, uvek prisutno strpljenje i međusobna podrška krunisali su njihov brak. Danas ponosno sede ispred svog životnog uspeha, svoje dece, mnogobrojne unučadi, obeležavajući još jedan jubilej i prisećajući se godina provedenih zajedno.
- Posle završenih studija ekonomije u Prištini počeo sam da radim u Komercijalnoj banci, i po službenoj dužnosti često dolazio u tadašnji SDK u kojem je Radmila radila - priseća se Milorad. - Odmah sam je primetio, bila je lepa, anđeoski lepa a igrom slučaja sretali smo se i na čuvenom prištinskom Korzou maršala Tita, gde nisam mogao da odolim njenom osmehu.
OD PRIŠTINE DO NIŠA
NAKON ženidbe Milorad postaje direktor "Bankosa" u Prištini, a od tadašnjeg rukovodstva često je dobijao ponude da sa porodicom pređe da živi i radi u Beograd. Ponude su bile i za Nemačku i ostale inostrane zemlje, međutim Radmila nije želela da napusti rodni grad, što je Milorad poštovao.
Foto Privatna arhiva
Bezbrižne penzionerske dane koje su provodili u Prištini, prekinulo je bombardovanje 1999. godine, posle čega su se preselili u Niš, gde su uspeli da sviju novo porodično gnezdo.
Zajedno se prisećaju da su nakon samo nekoliko meseci zabavljanja, posle svečane prosidbe, odlučili da stanu na ludi kamen. Za najrodosniji dan u životu izabrali su 1. januar, a zimski mraz, sneg i temperatura ispod nule nisu uspeli da pokvare svadbeno veselje, koje je trajalo dva dana. Zbog ovog datuma dočeku Nove godine se uvek raduju, jer sa prvim otkucajem sata iznova slave i svoju ljubav.
Danas uživaju u svojoj starosti i onome što im je Bog podario. Osim dve ćerke, ponose se i sa svojih četvoro unučadi i jednom praunukom. Svoje dnevne rituale i razgovore ne bi menjali ni za šta na svetu. Svakog jutra njihovom kućom širi se miris domaće kafe, uz koji prave dnevne planove i postižu dogovore, držeći se čvrsto za ruke i oslanjajući se jedno na drugo. Kažu, valjda je brak upravo institucija tome namenjena. I svoju decu savetovali su isto - da čuvaju svoje partnere, jer im samo oni mogu biti najiskreniji prijatelji.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SVE KLjUČA OKO FOKLANDSKIH OSTRVA: Argentinski predsednik poslao poruku koja će razbesneti Britance
PREDSEDNIK Argentine Havijer Milej izjavio je da je njegova vlada "svakim danom sve bliže" povratku suvereniteta nad Foklandskim ostrvima, produbljujući diplomatski spor izazvan politički obojenim slavljem reprezentacije Argentine nakon pobede nad Engleskom na Svetskom prvenstvu ranije ove sedmice, piše briselski portal Politiko.
17. 07. 2026. u 14:37
NOVA FAZA SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Iran prvi put direktno napao ovu zemlju!
IRAN je saopštio da je u petak izveo nove napade na američke objekte na Bliskom istoku, uključujući i prvi direktan napad u Siriji, nakon šeste uzastopne noći američkih udara na iranske vojne objekte.
17. 07. 2026. u 12:51
Grom udario direktno u stado ovaca, ubio 97 sa crnim nosem - ne pamte smrtonosniji udar u istoriji
IZGUBILI godine mukotrpnog rada i tradicije.
18. 07. 2026. u 18:35
Komentari (0)