HILANDAR U KARANTINU: Srpska svetinja uvodi stroga pravila, još manastira na Svetoj Gori u posebnom režimu

TIM grčke Nacionalne organizacije za javno zdravlje nalazi se na Svetoj Gori, kako bi pratio moguće slučajeve korona virusa, dok je jedan monah primljen u solunsku bolnicu u teškom stanju, a dva manastira - Sveti Pavle i Hilandar - stavljeni su u karantin.

ХИЛАНДАР У КАРАНТИНУ: Српска светиња уводи строга правила, још манастира на Светој Гори у посебном режиму

Foto: Tanjug/Rade Prelić

Administracija monaške zajednice na Svetoj Gori poslala je danas cirkularnu instrukciju u kojoj je svim svetogorskim manastirima naloženo da ograniče posete na samo 10 ljudi, kako bi se izbeglo širenje korona virusa, i zabrane kretanje posetilaca između manastira, prenela je ANA.

Mere su najavljene nakon hitnog sastanka održanog u u glavnom gradu zajednice Kareji, pošto je u poslednja dva dana u manastirima i isposničkim ćelijama na poluostrvu otkriveno najmanje 10 slučajeva Kovid-19.

Kvota uključuje radnike, saradnike, dobavljače i osoblje, što u velikoj meri ograničava pristup vernicima na Svetu Goru.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

SPAVAO BIH S NJOM I OŽENIO JE! Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava

AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.

06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21

Komentari (0)

GODINAMA TAJILA ISTINU O POREKLU: Zlata Petrović priznala - Krila sam od sina da smo Romi, to mu je predstavljalo veliki problem