NJEGOVA PRIČA JE POTRESLA SRBIJU: Pogledajte u kakvim uslovima živi Ivica Durković (VIDEO)
IVICA Durković (48), iz Zaplanjske Toponice, kod Gadžinog Hana nije izbeglica niti raseljeno lice, čitav život proveo je u Zaplanjskoj Toponici gde je i rođen.
Foto: Printscreen/Jutjub
Te hladne januarske noći kada je došao na svet čudom je i preživeo, pa niko nije mario da dečaka upiše kod matičara. Imao je oca i majku, ali komšije svedoče o njegovom teškom detinjstvu ispunjenom nasiljem.
Kao posledica takvog odrastanja ostala mu je nikad zalečena povreda kičme koja mu sada oduzima korak. Teško se kreće tako da može da radi samo kad stoji ili kleči na kolenima. Otkako mu se udala ćerka živi sam bez struje u nehumanim uslovima.
Od ličnih dokumenata Ivica ima samo vojnu i đačku knjižicu, ali ni u jednoj ne piše jedinstveni matični broj građana, što mu predstavlja ogroman problem.
Ovi video-snimci govore više od bilo koje priče. Pogledajte u kakvim uslovima Ivica živi.
Preporučujemo
SRBIJA IMA SVOJE ALPE: Veliki krš kraj Bora privlači mnoštvo posetilaca (FOTO)
01. 09. 2020. u 20:08
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (4)