NARANDŽASTI METEO ALARM U SRBIJI: Vremenska prognoza za subotu, 23. novembar
REPUBLIČKI hidrometeorološki zavod dao je najnoviju vremensku prognozu za naredne dane.
Tanjug
VREME U SRBIJI
Ujutru slab mraz, u većini krajeva umereno, a na krajnjem jugu i jugoistoku Srbije i potpuno oblačno vreme uz provejavanje slabog snega.
Pre podne i sredinom dana postepeno razvedravanje. Posle podne biće pretežno sunčano vreme. Duvaće slab i umeren vetar, na severu i istoku Srbije povremeno i jak zapadni i severozapadni.
Najniža temperatura od -4 do 1 stepen Celzijusa, a najviša od 2 do 8 stepeni.
VREME U BEOGRADU
Ujutru na širem području grada očekuje slab mraz. Pre podne biće umereno oblačno, posle podne pretežno sunčano. Duvaće slab i umeren vetar, zapadni i severozapadni. Najniža temperatura biće od -2 do 0 stepeni, a najviša oko 6.
Foto printskrin RHMZ
Žuti meteo alarm - Vreme može biti opasno (potencijalno). Vremenske pojave koje su prognozirane nisu neuobičajene, ali je potreban oprez ako planirate aktivnosti koje su izložene meteorološkom riziku. Treba nastaviti sa informisanjem o očekivanim meteorološkim uslovima. Ne preduzimajte nepotrebne rizike.
Narandžasti meteo alarm - Vreme je opasno. Prognozirane su opasne vremenske pojave, a takvog su inteziteta da mogu prouzrokovati materijalnu štetu i biti opasne po ljude i životinje. Treba biti vrlo obazriv, svestan rizika i redovno informisan o detaljima očekivanih meteoroloških uslova. Pratiti savete koje daju nadležne državne službe.
PROGNOZA ZA NAREDNE DANE
U nedelju ujutru slab i umeren mraz, koji će se početkom sledeće sedmice tokom jutra zadržavati mestimično u centralnim i južnim predelima. Tokom dana biće pretežno sunčano i toplije.
U drugoj polovini sledeće nedelje uslediće postepeni pad temperature i povećanje oblačnosti, a mestimično se očekuje i kiša, u brdsko-planinskim predelima sneg.
(sputnikportal.rs)
BONUS VIDEO - RUSI POKAZALI SNIMAK: Dron kamikaza uništio haubicu francuske proizvodnje
Preporučujemo
UPALjEN NARANDžASTI METEOALARM, STIŽE PROMENA I NEĆE VAM SE SVIDETI: Vremenska prognoza za petak, 22. novembar
22. 11. 2024. u 01:00 >> 02:44
TRAMP DONEO ODLUKU: Povlači ambasadore i diplomate iz okruženja Srbije
ADMINISTRACIJA američkog predsednika Donalda Trampa povlači skoro 30 karijernih diplomata sa ambasadorskih i drugih visokih pozicija u diplomatskim predstavništvima SAD u svetu.
22. 12. 2025. u 10:32
RUSI ĆE NAPASTI EU MNOGO RANIJE: Veliko upozorenje iz Ukrajine, poznata godina i glavna meta
RUSIJA je pomerila svoje planove za direktnu agresiju sa 2030. na 2027. godinu, a Evropa je sve glasnija o riziku od direktnog sukoba, u kojem bi se baltičke države mogle naći pod okupacijom.
20. 12. 2025. u 09:41
AMERIKANAC JASAN: "Ukrajinci, privatno, priznaju da će izgubiti Donjeck, ali..."
POTPREDSEDNIH SAD Džej Di Vens izjavio je danas da su teritorijalna pitanja ključna tačka sporenja u pregovorima.
22. 12. 2025. u 19:29
Komentari (0)