"SLAŽEM SE SA BILOM GEJTSOM" Dr Predrag Kon o kraju pandemije i izjavi milijardera
EPIDEMIOLOG i član Kriznog štaba Predrag Kon izjavio je da je prognoza američkog milijardera o kraju pandemije sledeće godine dosta optimistična i da se slaže sa njim, ali da ne može sa sigurnošću da tvrdi da će se pandemija okončati upravo tada.
Foto: AP Photo/Elaine Thompson/Printscreen/Pink
Kon je ocenio da se situacija u Srbiji povodom virusa korona poboljšava.
On je naveo da se smanjuje broj zaraženih, kao i broj pacijenata koji su na intenzivnoj nezi, ali da situacija i dalje nije potpuno povoljna, jer, kako je ukazao, i dalje je visok broj preminulih.
Trenutno se ne vidi se šta bi poremetilo pad brojki u naredne dve nedelje, rekao je Kon, predviđajući dalji pad broja obolelih.
- Pitanje je samo oko omikrona, jer je potrebno vreme da se on otkrije. Registrovan je u 60 zemalja sveta, što pokazuje zavidan potencijal, što znači da će s vremenom zavladati čitavim svetom - kazao je Kon.
Kako je dodao, pojedine zemlje preventivno uvode nove mere kako bi se sprečio nagli porast obolevanja.
- Imamo dobru situaciju, u školama nismo imali skok, i ne vidi se ništa sve do nekog ozbiljnijeg dolaska ljudi iz područja gde je to prisutno - naveo je Kon.
Prema njegovim očekivanjima, omikron će verovatno stići u Srbiju krajem decembra.
Govoreći o četvrtoj dozi vakcine, Kon je naveo da se postavlja pitanje da li je ta vakcina za starije i one ugrožene, ili za sve građane, ali da će to, kako je istakao, pokazati studije.
- Treća doza je značajna, pogotovo kada je u pitanju omikron soj. Ona pojačava rast antitela, štiti ćelijski imunitet... - objasnio je Kon.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
UPOZORENjE POŠTE SRBIJE: Prevaranti traže novac unapred, ne nasedajte!
10. 12. 2021. u 09:48
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SVE KLjUČA OKO FOKLANDSKIH OSTRVA: Argentinski predsednik poslao poruku koja će razbesneti Britance
PREDSEDNIK Argentine Havijer Milej izjavio je da je njegova vlada "svakim danom sve bliže" povratku suvereniteta nad Foklandskim ostrvima, produbljujući diplomatski spor izazvan politički obojenim slavljem reprezentacije Argentine nakon pobede nad Engleskom na Svetskom prvenstvu ranije ove sedmice, piše briselski portal Politiko.
17. 07. 2026. u 14:37
NOVA FAZA SUKOBA NA BLISKOM ISTOKU: Iran prvi put direktno napao ovu zemlju!
IRAN je saopštio da je u petak izveo nove napade na američke objekte na Bliskom istoku, uključujući i prvi direktan napad u Siriji, nakon šeste uzastopne noći američkih udara na iranske vojne objekte.
17. 07. 2026. u 12:51
VODITELjKA GODINAMA NE SPAVA SA MUŽEM: "To je za mene traumatično!"
VODITELjKA sa suprugom već godinama ne spava u istom krevetu...
14. 07. 2026. u 11:17
Komentari (1)