"NIKŠIĆ PAMTI HEROJE": U petak će se po prvi put obeležiti godišnjica bitke na Košarama
GRAĐANI Nikšića, grada čiji je duhovni pokrovitelj i zaštitnik Sveti Vasilije Ostroški, potomci Nikše Nemanjića obeležiće u petak, 9. aprila sa početkom od 18 časova na Trgu Šaka Petrovića 22 godine od bitke na Košarama, pod geslom „Nikšić pamti heroje“.
Foto: V.K.
Ovo je prvi put da se u Crnoj Gori obeležava sećanje na obilićevske junake koji su se oduprli najmoćnijoj vojnoj sili na svetu – NATO.
Heroji sa Košara koji su položili svoje živote za odbranu srpstva svrstali su se u red srpskih besmrtnika.
Preporučujemo
IRAN LANSIRAO RAKETE SA BOJEVOM GLAVOM OD JEDNE TONE: Tvrde da su pogodili aerodrom u srcu Tel Aviva (VIDEO)
IRANSKI Korpus islamske revolucionarne garde tvrdi da je jutros lansirao balističke rakete sa eksplozivnim bojevim glavama od jedne tone na aerodrom Ben Gurion u Tel Avivu.
05. 03. 2026. u 13:12
RUTEU STIGLA OŠTRA PORUKA ČLANICE NATO: Ko kaže da većina podržava udare na Iran?
ŠPANSKA ministarka odbrane Margarita Robles oštro je danas odbacila tvrdnju generalnog sekretara NATO-a Marka Rutea da postoji "široka podrška" članica saveza ratu koji američki predsednik Donald Tramp vodi protiv Irana.
05. 03. 2026. u 12:54
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (2)