PODRŠKA HERCEG NOVOG ZA SOCIJALNO STANOVANJE: Za subvencije podstanarina budžetom predviđeno 50 hiljada evra
Hercegnovski Sekretarijat za lokalnu samoupravu objavio je javni poziv za dodelu subvencija za socijalno stanovanje. Reč je o pokriću dela troškova zakupnine za 2025. godinu. Za ovu namenu budžetom Opštine predviđen je iznos od 50 hiljada evra.
Foto: V. V.
Pravo na subvencije mogu ostvariti crnogorski državljani sa prijavljenim prebivalištem u Herceg Novom, osam godina u kontinuitatu. Isto pravo imaju i strani državljani i lica bez državljanstva čiji je status rešen u skladu sa Zakonom, odnosno međunarodnim ugovorom, zatim Zakonom o socijalnom stanovanju, a nastanjeni su najmanje osam godina na teritoriji hercegnovske opštine.
Kriterijumi za ostvarivanje prava na subvenciju za socijalno stanovanje su: postojeća stambena situacija, visina prihoda i imovinsko stanje, dužina prebivališta u kontinuitetu na području opštine Herceg Novi, broj članova porodičnog domaćinstva, zdravstveno stanje i invalidnost podnosioca prijave i članova njegovog domaćinstva i godine starosti.
Korisnicima subvencije može se odobriti sufinasiranje troškova zakupnine u bruto iznosu od 90 evra mesečno. Izuzetno, naknada može biti veća, ukoliko su u pitanju beskućnici stariji od 67 godina, ili lica sa teškim psiho-fizičkim smetnjama, navedeno je u Javnom pozivu. Prijave se predaju do 12. februara .
Preporučujemo
ABAZOVIĆ OŠTRO O MILOVOM KRIMINALU: Đukanović ne može da dokaže poreklo imovine
25. 03. 2026. u 20:15
NESTAO KOKAIN, PODMETNUT - ŠEĆER: Još jedan skandal u sudskim depoima u Crnoj Gori
25. 03. 2026. u 19:51
KOLIKO BI TREBALO DA STAVITE U KOVERTU "DA SE NE OBRUKATE" Od cifre da se zavrti u glavi, detaljna računica
CENA stolice na svadbama u Srbiji ove sezone košta i do 120 evra po gostu, a u kovertu ne bi trebalo staviti manje od 100 evra, "da se ne osramotite" gde god da ste na veselju - nevažno da li u Beogradu, Vranju, Subotici, Loznici, Boru...
24. 03. 2026. u 22:24
PROVOCIRALI NA GODIŠNjICU NATO AGRESIJE: Uhapšena četvorica Albanaca u Srbiji, pogledajte snimke (VIDEO)
PRIPADNICI Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave kriminalističke policije uhapsili su na teritoriji Republike Srbije A. S. (1989), E. V. (1984), E. G. (1978) i A. C. (2005) državljane Republike Albanije zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.
24. 03. 2026. u 20:17
"IMA ŽIVOTA I BEZ EU - ONA JE SAMO SENZACIJA" Milanović iznenadio izjavom: "Ona je fasada i nadogradnja, i to dok traje..."
HRVATSKI predsednik Zoran Milanović primio je danas u Zagrebu makedonsku predsednicu Gordanu Siljanovsku Davkovu i poručio da proces pristupanja njene zemlje predugo traje, da ne može da daje savete, ali da ima života i bez Evropske unije (EU).
25. 03. 2026. u 10:29
Komentari (0)