VRANEŠ NIJE KRŠIO USTAV: Odbačena krivična prijava protiv predsednika Pljevalja
PREDSEDNIK Opštine Pljevlja dr Dario Vraneš nije počinio bilo kakvo krivično delo organizovanjem svečane akademije u Pljevljima povodom Dana državnosti Republike Srbije Sretenja Gospodnjeg. Naime, Osnovno državno tužilaštvo u Pljevljima odbacilo je krivičnu prijavu koju su zamenik predsednika Socijaldemokratske partije Petar Odžić, generalni sekretar Socijaldemokrata Miloš Čelanović, potpredsednica Liberalne partije Jelena Marković i advokat Bojan Vujović podneli protiv prvog čoveka Pljevalja.
M. SEKULOVIĆ
Oni su tvrdili da je Vraneš organizacijom skupa u Centru za kulturu 14. februara prekršio zakone i Ustav Crne Gore, kao i "da je njegov cilj da grad stavi pod delimični, ili potpuni suverenitet Srbije", ali i to da se ona podnosi zbog podrivanja autoriteta i dostojanstva države Crne Gore, u čijem sastavu je i Opština Pljevlja, i njene diskreditacije kao suverene države. Podnosioci prijave pozvali su se i na elemente kršenja Ustava Crne Gore i Zakona o državnim i drugim praznicima.
Odgovorio na pretnje
VREME montenegrinske histerije je prošlo i politika DPS i njihovog ideologa Sekule Drljevića u Crnoj Gori je doživela krah. Došlo je vreme njegoševske i Karađorđeve Crne Gore, kazao je dr Vraneš nakon pretnje krivičnom prijavom.
- Sretenje je posle Božića, Vaskrsa i Vidovdana najznačajniji dan za Srbe. Sretenje treba da proslavlja celi srpski narod od Australije do Amerike - jasan je Vraneš.
- Osnovno državno tužilaštvo u Pljevljima sprovelo je istražni postupak i donelo rešenje o odbacivanju krivične prijave - saopštio je portparol ODT Pljevlja, tužilac Ivan Gačević.
Predsednik SDP Ivan Vujović ocenio je da je ovo podsticaj Vranešu da nastavi da se ruga državi, prekraja njenu teritoriju i deluje kao klasični antidržavni element.
- Tražićemo preispitivanje odluke Osnovnog državnog tužilaštva Pljevlja i podneti i pritužbu Višem državnom tužilaštvu - izjavio je Vujović.
Preporučujemo
ŽESTOKE OPTUŽBE NA RAČUN ĐUKANOVIĆA: "Milo stoji iza ubistva ministra Bulatovića"
10. 03. 2026. u 15:31
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)