CRNA GORA UVODI NOVE KOVID MERE: Ukidaju se potvrde u tržnim centrima

Новости онлајн

03. 02. 2022. u 11:05

VLADA Crne Gore je donela nove protivepidemijske mere, koje će važiti od 4. do 18. februara.

ЦРНА ГОРА УВОДИ НОВЕ КОВИД МЕРЕ: Укидају се потврде у тржним центрима

Foto: V. K.

Prema novim merama, ukidaju se kovid potvrde u tržnim centrima.

Dozvoljava se i prisustvo publike u sportskim centrima, do četvrtine ukupnog broja mesta za sedenje uz posedovanje kovid potvrde, nošenje maske i odstojanje od dva sedišta između gledalaca.

Broj novoobolelih u protekle dve nedelje manji je za oko 50 procenata u odnosu na prethodne dve nedelje.

- Dnevni nivo obolevanja je i dalje visok, tako da nema opuštanja - kazao je direktor Instituta za javno zdravlje Igor Galić na današnjoj pres-konferenciji.

Otkako je omikron soj dominantan, broj prijavljenih smrtnih slučajeva je 0,3 procenta u odnosu na ukupan broj novoobolelih, što je četiri do šest puta manje nego kada je delta soj bio dominantan, istakao je Galić.

BONUS VIDEO:

U BARU POTPISAN MEMORANDUM: Finansijska podrška parovima za vantelesnu oplodnju

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

DR NOVOSTI: Zašto je transplantacija obrva toliko popularna među ženskom populacijom?