НОВА АМБАСАДОРКА РУМУНИЈЕ ПОСЕТИЛА ВРШАЦ: Изградња ауто-пута Београд – Вршац – Темишвар веома је важна
НОВОИМЕНОВАНА амбасадорка Румуније у Београду Силвиа Давидоиу данас је била у првој посети Вршцу, где се састала са градоначелницом Драганом Митровић и њеним сарадницима.
Фото: Град Вршац
Она је том приликом истакла да је на свом првом састанку са председником Србије Александром Вучићем разговарала о важности изградње аутопута Београд – Панчево – Вршац – Темишвар, који би економски оснажио обе државе.
С друге стране, градоначелница ју је упознала са чињеницом да припадници румунске националне мањине у том граду имају могућност да се школују на матерњем језику. Такође, говорила је и о инфраструктурним улагањима у села, у којима претежно живе Румуни.
Подсетила је и да је Вршац лидер у реализацији прекограничних пројеката, које финансира ЕУ, и то управо у сарадњи са партнерима из Румуније.
Састанку је присуствовао и генерални конзул Георге Дину, чији се мандат у Вршцу ускоро завршава.
ЗАКОН О АНЕКСИЈИ ГРЕНЛАНДА ПРЕДАТ КОНГРЕСУ: "Доделити му статус савезне државе САД"
АМЕРИЧКИ републикански конгресмен Ренди Фајн поднео је предлог закона који предвиђа „анексију и доделу статуса савезне државе“ Гренланду у оквиру Сједињених Америчких Држава, наводи се у саопштењу које је објавио законодавац.
12. 01. 2026. у 21:16
ОВО ЈЕ ГЛАВНИ УДАРАЦ ЗА НАТО И КИЈЕВ: У нападу „орешником“ уништена фабрика од великог значаја (ВИДЕО)
НАПАД „орешником“ онеспособио је Лавовску државну фабрику за поправку авиона, саопштило је Министарство одбране Русије.
12. 01. 2026. у 15:27
БАЛКАНЦИ О ЖИВОТУ У ЕВРОПИ: Пустиће те да цркнеш - ти њега угостиш гозбом, он мисли да си сељачина
МНОГИ сањају о животу у Немачкој, Аустрији или Швајцарској, замишљајући мир, ред и бољи стандард. Ипак, искуства наших људи који су се преселили откривају да живот у западној Европи често носи неочекиване изазове који могу шокирати оне који су навикли на балканску спонтаност и топлину.
13. 01. 2026. у 10:22
Коментари (1)