ХРВАТСКА ШАЉЕ 150 ВОЈНИКА НА КиМ! Милановић најавио најновији потез против Србије
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић рекао је данас да је пред Хрватском неко ново време, као и да око 150 војника из Хрватске ускоро одлази на Косово и Метохију.
Фото: ЕПА
Милановић је рекао да та одлука није донета са намером да било кога провоцира.
- Пред нама је неко ново време. За који дан 150 наших војника одлази на Косово. Сматрали смо то рутином, али нашим суседима то смета. Ако им ишта значи, није замишљено да им смета. Није замишљено као провокација. То је наше право, ми у томе учествујемо и тако ћемо се понашати - навео је Милановић.
На питање новинара боји ли се одмазде над хрватским војницима, Милановић је рекао да нема таквих страхова.
- Албанска већина се консолидовала на Косову и призната је од стране већине држава чланица Европске уније - закључио је Милановић.
(СрбијаДанас)
Препоручујемо
МИЛИЋ О ХРВАТСКОЈ БАЗИ НА КиМ: Погрешно је КФОР попуњавати снагама из региона
06. 05. 2021. у 21:09
СТЕФАНОВИЋ О ХРВАТСКОЈ БАЗИ НА КиМ: Војска ће наставити да штити безбедност грађана
06. 05. 2021. у 20:45
МИЛАНОВИЋ СЕ ПРАВИ НЕОБАВЕШТЕН: Напад на Србију уместо извињења због војног кампа
08. 05. 2021. у 17:57
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.
09. 12. 2025. у 20:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (1)