ВУЛИН ОДГОВОРИО ХРВАТСКОМ МИНИСТРУ: Боље да не уђемо у ЕУ, ако је услов лечење ваших комплекса
МИНИСТАР унутрашњих послова Александар Вулин одговарајући на поновљене нападе шефа хрватске дипломатије Гордана Грлића Радмана на Србију, подсетио је да је Хрватска настала насилном сецесијом
Фото: Илустрација
- Министар Радман је као неуспешни ловац у оном вицу са медведом, допало му се, па долази по још. Да му учиним и да поновим - Хрватска је настала насилном сецесијом, најпре 1941. године, разбијањем Kраљевине Југославије, па још једним разбијањем Југославије 1991. Тзв. Kосово је признала 2008. године и тако покушала да разбије Србију, и зато нећу да прећутим колико је бедно и лицемерно када се министар Радман заклиње у принцип непроменљивости граница. Ако је Kосово независно зато што је то "реалност", каква је реалност у Републици Српској? И, још увек чекам одговор зашто је комадање Србије допринос миру, а уједињење Срба допринос немиру на Балкану - рекао је министар Вулин.
Министар је објаснио да Радман данас није славио Дан победе.
- Ако је услов да би Србија постала члан ЕУ да нашим ћутањем и понижавањем лечимо хрватске комплексе, онда боље да не будемо никада члан ЕУ. Ако пут у ЕУ води преко Хрватске и њених услова, боље да и не путујемо. Славећи Дан победе, положио сам венац првим антифашистичким министрима полиције у земљи у којој је Србија тада била, и то као сила победница. Министар Радман није славио Дан победе, земља коју је модерна Хрватска наследила, звала се НДХ и она је била поражена. Да је Радман полагао венце на гроб министра полиције његове земље из времена које обележавамо Даном победе, морао би да оде на гроб Андрије Артуковића - изјавио је министар Вулин.
МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом
ЗАМЕНИК председника руског Савета безбедности Дмитриј Медведев запретио је да би Русија могла употребити тактичко нуклеарно оружје против Украјине, Француске и Уједињеног Краљевства уколико би Париз и Лондон Кијеву пружили нуклеарну технологију.
24. 02. 2026. у 13:45
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (20)