"БРАВО СРБИЈО": Вучић захвалио грађанима на економском успеху (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александра Вучић обратио се данас грађанима Србије у видео поруци коју је објавио на друштвеној мрежи Инстаграм.
Фото: Принтскрин
- Поштовани грађани Србије, хоћу да вас обавестим да смо планирали да стопа раста у првом кварталу ове године Србије буде -1,30 одсто. Имали смо страховито високу базу из претходна два прошле године, да бисмо на крају ове године успели да достигнемо стопу од 6 одсто. Имам инзванредне вести за вас, и не могу да сакријем срећу и понос због тога што се налазим на челу земље која је то успела. У првом кварталу Србија је остварила раст више од плус један, то је енормна разлика. На пример, Немачка је очекивала -1,5, а има -1,7, и нису задовољни. Србија иде страховитом брзином напред, захваљујући вама народе, и грађанима Србије, а ако будемо имали 11 одсто у другом кварталу, а планирано је 10 одсто, бићемо шампиони у Европи по стопи раста. И на крају, све то можемо само ако нам помогнете, ако се вакцинишемо. Живела Србија - рекао је председник у видео поруци.
МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом
ЗАМЕНИК председника руског Савета безбедности Дмитриј Медведев запретио је да би Русија могла употребити тактичко нуклеарно оружје против Украјине, Француске и Уједињеног Краљевства уколико би Париз и Лондон Кијеву пружили нуклеарну технологију.
24. 02. 2026. у 13:45
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (18)