ДАЧИЋ О ЛОКАЛНИМ ИЗБОРИМА: Нема одлагања у Зајечару, Косјерићу и Прешеву
ПРЕДСЕДНИК Скупштине Србије Ивица Дачић каже да локални избори у Косјерићу, Зајечару и Прешеву, који су заказани за 28. март, не могу бити одложени, јер би се на тај начин кршио Устав Србије.
Фото: Танјуг/Зоран Жестић/Депоситпхотос
Део опозиције тражио је одлагање локалних избора док се не оконча дијалог власти и опозиције о изборним условима, уз посредовање Европске уније.
Дачић је, након седнице Колегијума Скупштине Србије која је одржана у Ваљеву, рекао новинарима да су локални избори расписани јер су преошле четири године мандата и да ниједна друга могућност не постоји.
"Зар мислите да бих ја расписао изборе да није био ред да се распишу избори у Косјерићу и Зајечару. Што се тиче Прешева ту постоји привремени орган и био је захтев од стране Шаипа Камберија да се расишу избору", рекао је Дачић.
Он је навео да има много захтева опозиције за које јева чека да стигну пред Европски парламента и да га занима шта ће они рећи на предлог као што је увођење уређивачки тимови у Јавном сервису, да се поставе повереници - кризни штабови у Владу и јавна предузећа.
Како каже ускоро ће бити међустраначки дијалог уз посредовање ЕУ.
"Надам се да ће бити настављено и поткрепљено конктретним предлозима о томе како да се унапреди политичка ситуација у Србији", рекао је Дачић.
Препоручујемо
"НЕЋЕ БИТИ ЛАКА ВРЕМЕНА ЗА ДИЈАЛОГ" - Дачић: Најважније да сачувамо мир
16. 02. 2021. у 09:57
ДАЧИЋ ОТКРИО ПЛАН АЛБАНАЦА: Хтели да Српској листи одузму бар један мндат
15. 02. 2021. у 15:51
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ДРАМА НА НЕБУ: Руски авиони избацили уређаје близу британског носача авиона, хитно дигнути Ф-35
ВЕЛИКА Британија пресрела је два руска авиона након што је преместила носач авиона ка Арктичком кругу ради подршке мисијама НАТО.
06. 07. 2026. у 09:38
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (0)