ВУЧИЋ ПОТВРДИО ОДЛАЗАК НА СВЕТУ ГОРУ: Наредна два дана биће у Хиландару, присуствоваће служби и божићној литургији
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић потврдио је данас да ће наредна два дана провести у Хиландару.
FOTO TANJUG/ Pres sluzba Predsednika Srbije/ bk
- Идем сутра, и верујем да ћу имати част и прилику да разговарам са игуманом манастира Хиландар Методијем - рекао је Вучић одговарајући на питања у селу Лаћарак.
Вучић ће тамо провести Бадњи дан и Божић, и како је рекао, присуствовати служби и јутарњој божићној литургији.
Вучићев одлазак у Хиландар, иначе, биће прва званична посета једног председника Србије српском манастиру на Светој Гори у протекле две деценије.
Подсетимо, предвиђен је и разговор са игуманом царске лавре Методијем који ће га упознати са животом монаха, али и са динамиком радова на обнови светиње која је страдала у великом пожару 2004. године. Ватром је тада захваћено осам грађевинских целина, док су трпезарија Светог краља Милутина из 14. века и параклис Светих арханђела претрпели оштећења. Пожар је захватио половину манастирског комплекса.
Наши извори нам преносе да је председник вољан да наложи још већа улагања у рестаурацију Хиландара, како би се радови што пре привели крају. Такође, сазнали смо и да шеф државе није тражио никакав посебан третман у односу на друге вернике који долазе на Свету Гору.
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (53)