ПРЕДСЕДНИК ВУЧИЋ НА САМИТУ О КЛИМАТСКИМ ПРОМЕНАМА: Говори одмах после Макрона, тема највећи проблеми са којима се суочавамо
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић ће данас учествовати на "Climate ambition summit 2020" самиту, који организују УН, Велика Британија и Француска.
Фото: Танјуг
Вучић ће се обратити одмах после Емануела Макрона, и биће једини лидер из региона чије ће се поруке чути на самиту.
Самит ће бити одржан данас, а програм почиње у 15 часова по нашем времену.
Говорници ће бити лидери из целог света, попут Бориса Џонсона, Ђузепеа Контеа, Си Ђинпинга и Нарендре Модија.
Самит је организован да би се расправљало о проблемима везаним за климатске промене, поготово у светлу епидемије корона вируса.
Иако многе земље пред собом имају економских проблема, важно је да не заборавимо бригу о нашој планети, истичу организатори.
Препоручујемо
ЗСО ОД СУШТИНСКЕ ВАЖНОСТИ: Разговарали директор Канцеларије за КиМ и амбасадор Русије
11. 12. 2020. у 17:38
ВУЧИЋ СЕ САСТАО СА ШМИДОМ: Председник примио акредитиве новог амбасадора Швајцарске
11. 12. 2020. у 11:29
ТРАМП ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Разговор трајао сат времена
РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са америчким колегом Доналдом Трампом.
09. 03. 2026. у 20:34
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (36)