ИЗ БЕЛГИЈЕ СЕ ЛЕПО ВИДИ ЕВРОПСКО ПРОЛЕЋЕ: Црвено-бели славили против Гента!

А. Илић

26. 11. 2020. у 18:19

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде савладлаи су екипу Гента у Белгији резултатом 1:0.

Једини гол на мечу постигао је Његош Петровић који је сјајним ударцем савладао Синана Болата у првом минуту.

У наставку меча спласнуо је интензитет игре, Црвена звезда се концентрисала на одбрану свог гола. Посед је имала екипа Гента, а Звезда је чекала своју шансу.

Дочекали су је у 57. минуту када је Ел Фарду Бен одлично извео корнер, послао фантастичну лопту у срце шеснаестерца где ју је главом дочекао Милуновић.

Слован је у другом мечу Л групе Лиге Европе поражен од Хофенхајма као домаћин (2:0), те ће у наредне две утакмице Звезди требати само бод да обезбеди плеј-оф Лиге Европе.

ГЕНТ - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 0:2 (0:1)

(Петровић 1, Милуновић 58)

Геламко Арена

Судија: Филип Глова

Гент: Болат – Ботака (од 46. Кастро-Монтес), Ханхе-Олсен, Нгадеу-Нгађуи, Фортуна, Мохамади – Дорш, Овусу (Ођиђа од 59. Офое), Кумс (Георге од 84.) – Букари (Ниангбо од 66.), Безус.

Црвена звезда: Борјан – Гајић, Панков, Милуновић, Дегенек – Петровић (Ераковић од 72. ), Николић – Бен (Спиридоновић од 72.), Иванић, Вукановић  (Радуловић од 87.) – Фалчинели (Боаћи од 87).

Пратите дешавања на мечу уживо на нашем сајту

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

90. МИНУТ - Неколико грешака у задњој линиј одбране Звезде које су прошле некажњено од стране домаћих нападача.

89. МИНУТ - Дорах је пробао из даљине, лопта одлази поред гола Борјана.

85. МИНУТ - Велика шанса за Гент! Ниангбо је примио лопту потпуно сам у шеснаестерцу, окренут голу Звезде, али му је ипак мало побегла у том пријему, па је Борјан био бржи

80. МИНУТ - Добра вест за Црвену звезду, Хофенхајм води у Либерецу. Уколико не буде промене резултата, Звезди ће у наредне две утакмице требати бод да обезбеди пролеће у Европи.

77 МИНУТ - Нури је шутирао са дистанце, али без опасности по гол звезде

70. МИНУТ - Имала је Звезда среће, Кумс је био усамљен у шеснаестерцу Звезде, лопта коју су сви видели у голу завршила је са спољне стране мреже.

65. МИНУТ - Запретила је Звезда из контре, Вукановић је хтео да је заврши, гађао је угао - промашио је.

62. МИНУТ - Велика грешка одбране Црвене звезде, Букари је покушао, у покушају да отклони опасност Николић је промашио целу лопту која је пала у петерац, срећом по Звезду противник није искористио грешку.

57. МИНУТ  - Ово је Звезда чекала још од 1. минута. Након одлично изведеног корнера Бена, Немања Милуновић је био највиши у скоку за 2:0.

53. МИНУТ - Доста проблема задаје Безус Звездиној одбрани. За сада Борјан излази на крај са њим. На повреду се жали Његош Петровић.

50. МИНУТ- На почетку иницијативу има домаћи тим, Звезда се добро брани.

ПРВО ПОЛУВРЕМЕ

45. МИНУТ - КРАЈ ПОЛУВРЕМЕНА

44. МИНУТ - Најопаснија ситуација пред голом Звезде, Букари је тукао главом, одлична реакција Борјана.

40. МИНУТ - Поново је ВУкановић оборио Букарија искоса у близини шеснаестерца. Упутио је лопту Кумс ка Мухамадију, али се Звезда успешно одбранила.

30. МИНУТ - Вукановић је оборио Дорша у шеснаестерцу Звезде, домаћи играчи тражили су пенал, али Филип Глова одмахује руком...

26. МИНУТ - Први ударац у Борјана, никлас Дорш је покушао искоса са десне стране, али сигуран је одлични чувар мреже гостију.

18. МИНУТ - Ослободио се Гент притиска. Проблеми за Звездину одбрану, опасан налет домаћина, два центаршута, па покушај Ботаке. Корнер за домаће, после којег добро реагују гости и избацују лопту на противничку половину.

16. МИНУТ - Букари је опробао ударац из даљине, лопта одлази изнад гола гостију.

11. МИНУТ- Звезда се организовано брани након постигнутог гола, а играчи Гента не успевају да приђу голу Борјана.

6. МИНУТ - Након почетног узбуђења Звезда је мало оборила ритам игре.

1. МИНУТ - ГОЛ ЗА ЦРВЕНУ ЗВЕЗДУ! Није могло боље. Након скраћеног корнера лопта долази до Његоша Петровића који са двадесетак метара матира Болата и то мајсторски.