МИНИСТАР ВУЛИН: Нека Изетбеговић најпре одговори ко је покушао да убије председника Вучића док је на његов образ био у Сребреници
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић у Србију може да позове кога мисли да треба. Ако је више пута угостио и Изетбеговића и Комшића и Џаферовића, може да угости и Човића - саопштио је министар одбране Александар Вулин.
Александар Вулин / Фото Танјуг
- Не мешам се у унтрашње односе у БиХ, али не могу да не приметим да је Изетбеговић љут што није позван он, Џаферовића и Комшића није помињао. Председник Вучић као неспорни политички лидер свих Срба води доследну политику мира према нашим суседима, иако веома често нема искрене саговорнике у другим државницима - изјавио је министар одбране Александар Вулин реагујући на Изетбеговићеву изјаву да није у реду што председник Србије у Београд, поред Додика и Човића, није позвао политичког представника Бошњака у БиХ.
- У Србији гост је светиња и никада се није десило да док госта линчује руља, домаћин се склони и појави тек када је гост чудом и храброшћу преживео линч олоша. Пре него што преседник СДА и помисли да може да одреди председнику Србије кога и када сме да зове, нека најпре одговори где је он нестао када је руља покушала да убије премијера Србије док је на Изетбеговићев образ био у Сребреници. А до тада, нека Изетбеговић поздрави Вучићеве напоре да регион живи у миру, када већ не помаже, нека не одмаже", поручио је министар Вулин - закључио је он.
Препоручујемо
САСТАНАК ВУЧИЋА И БОЦАН-ХАРЧЕНКА: Председник Србије данас са руским амбасадором
13. 10. 2020. у 07:54
ПРИЈАТЕЉСКИ РАЗГОВОР: Председник Вучић се састао са Додиком и Човићем (ФОТО)
12. 10. 2020. у 20:21
ЛАВРОВ ОТКРИО ПАКЛЕНИ ПЛАН НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Ово је главни циљ Америке и Израела
МИНИСТАР спољних послова Русије Сергеј Лавров рекао је да је један од циљева америчко-израелског напада да се унесе раздор између земаља региона - између држава Персијског залива, између Ирана и његових арапских суседа.
05. 03. 2026. у 09:45
ЈАКЕ ДЕТОНАЦИЈЕ У ДОХИ, ДИМ КОД АМЕРИЧКЕ ВОЈНЕ БАЗЕ: Азербејџан запретио Ирану одмаздом након удара (ВИДЕО)
ШЕСТИ дан рата, Блиски исток је у пламену након нових ваздушних напада. Размена ватре између савезништва САД-Израел и Ирана достиже критичну тачку, док су под ударом градови, аеродроми, војне базе и дипломатска упоришта.
05. 03. 2026. у 06:53 >> 13:17
ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата
НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.
03. 03. 2026. у 20:21
Коментари (0)