КО МЕЊА БУЈОШЕВИЋА? Стигле две пријаве на конкурс за генералног директора РТС

УПРАВНОМ одбору Радио телевизије Србије стигле су две пријаве на конкурс за генералног директора.

КО МЕЊА БУЈОШЕВИЋА? Стигле две пријаве на конкурс за генералног директора РТС

Фото: В. Данилов

Према информацијама Удружења новинара Србије, међу њима нема пријаве садашњег вршиоца дужности Драгана Бујошевића, а један од кандидата који се пријавио нема у биографији неопходан услов од 10 година проведених на руководећим пословима.

Како "Новости" незванично сазнају, реч је о Светиславу Недељковићу, новинару у пензији, који ни прошли пут није успунио конкурсне услове.

Други кандидат је Будимир Марковић.

Управни одбор РТС је конкурс расписао 19. августа, пошто ниједан од два кандидата из ужег круга на прошлом конкурсу, ни сниматељ Васко Васовић, ни одговорни уредник ПГП РТС Марко Милутиновић, нису добили неопходну већину. За вршиоца дужности генералног директора тада је по други пут именован Бујошевић. УО РТС је затим затражио мишљење Министарства културе и информисања да ли он може два пута бити вршилац дужности и добио потврдан одговор.

До затварања конкурса за првог човека Јавног сервиса остало је још десет дана.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.

01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (0)

МАЊЕ ПАПИРА, ВИШЕ ЕЛЕКТРОНСКИХ УСЛУГА: Резултати пројекта „еУправа за све“