ВУЧИЋ О ОВК: Желе да хапсе Србе ако не мисле као они
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић поручио је данас да Закон о вредности ОВК који планирају да усваје привремене приштинске власти представља покушај да се натерају Срби да мисле као Албанце и да буду хапшени уколико говоре другачије.
Танјуг
На питање шта мисли о предлогу за усвајање Закона о вредностима такозване Ослободилачке војске Косова, Вучић је навео да привремене приштинске власти хоће да уведу вербални деликт и да натерају све Србе да мисле као Албанци на КиМ и да ако кажу нешто другачију иду у затвор.
"То вам је постала нека врсте моде у региону, да не смете ништа да кажете ако другачије мислите.Направили су моделе истине, и ако изађете из тог модела истине биће општа медијска хајка", рекао је он.
Предлог закона о вредностима ОВК види као спремност да се хапсе Срби и да да им ускрате било каквог права на своје мишљење.
Вучић је подсетио на пресуду бившем министру у косовској влади Ивану Теодосијевићу који је јавно рекао да је случај Рачак који је био повод за момбардовање Србије измишљен , нагласио да он стоји иза тог става и да сматра да је Вилијам Вокер криминалац.
Додао је да ће предлог закона о ОВК само још снажније хомогенизовати Србе на КиМ.
Препоручујемо
СПЕЦИЈАЛНИ СУД ЗА ЗЛОЧИНЕ ОВК: Контактирао косовског амбасадора у Скопљу
30. 07. 2020. у 08:21
ПОЗИТИВАН НА КОРОНА ВИРУС: Бивши командант ОВК Кадри Весељи заражен
23. 07. 2020. у 23:11 >> 23:15
ЛИДЕР АЛБАНАЦА ИЗ СЕВЕРНЕ МАКЕДОНИЈЕ: Али Ахмети позван у Специјални суд у Хагу
22. 07. 2020. у 23:59
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: "Детету бих дао ДЕСЕТКУ"
ГРЕШКЕ из школских свезака понекад умеју да измаме најшире осмехе, што потврђује и ситуација у којој се нашао један малишана из Србије. Све је почело када је његова мама на интернету поделила његове одговоре са контролног задатка из предмета Свет око нас. Један од њих одушевио је кориснике друштвених мрежа.
05. 12. 2025. у 11:27
Коментари (29)