ЗЛАТНИ ВАТЕРПОЛИСТИ НА ПРИЈЕМУ КОД ВУЧИЋА: Хвала вам за труд, пожртвованост, борбеност и љубав према Србији (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић угостио је чланове ватерполо репрезентације Србије, који су освојили златну медаљу на Европском првенству у Београду.
Фото: Новости
Пријем је организован у згради Генералног секретаријата председника Републике.
- Ја сам већ разговарао са нашим златним моцима, правио се паметан као да нешто знам о ватерполу, изненадио се како су одиграли ово такмичење. Причао сам са селектором, знао сам за све проблеме, вирусе, болесне играче, и да будем искрен, онакав намћор какав сам, нисам очекивао златну медаљу. Толико сам срећнији, поноснији на њихов труд и рад, посебно јуче шта су у другом полувремену показали. Ја мислим да се онаква одбрана не виђа. Желим да честитам комплетном стручном штабу, нашим момцима. Оно на шта сам посебно поносан, сем двојице момака, који играју у Херцег Новом и Котору, Лазић и Вицо, и Мандић и Драшовић који играју у Ференцварошу и Марсеју, сви остали играчи су нам из Радничког Крагујевца и Новог Београда. Највећи део наших златних момака игра у Србији. Осим овога што је наша обавеза и наш дуг према њиховом изузетном резултату, данас као држава наше обавезе испунимо, мислим да је веома важно да се постарамо да обезбедимо услове и тим клубовима и другим клубовима да могу да нам дају овакве шампионе у будућности - казао је Вучић и истакао да не памти овакву радост у Србији.

- Као да је Нова година и Божић, пуцало се на све стране. То говори колико су људи били срећни и колико сте им радости донели. Светско првенство је 2027. у Будимпешти, таман да их претекнемо, још нам два првенства фале да будемо испред Мађара, да будемо најбољи свих времена, ми, а не Мађари. Да се боримо за то. А оно што је најважније, цела Србија верује у вас, да дођете до четвртог узастопног олимпијског злата. Ми верујемо у вас. Хвала вам за труд, пожртвованост, борбеност и љубав према Србији, коју сте показали увек и на сваком месту - казао је.
Поклон за председника
Председник је на поклон добио мајицу и плакету.

Вучић је синоћ захвалио ватерполистима Србије који су освојили Европско првенство на труду и раду и нагласио да су још једном показали да су најбољи у Европи.
Ватерполисти Србије освојили су титулу првака Европе, пошто су у Београдској арени у финалу континенталног шампионата победили селекцију Мађарске резултатом 10:7.
Препоручујемо
ХИТНО СЕ ОГЛАСИО МУП: Апослутна лаж се шири друштвеним мрежама и појединим медијима
28. 01. 2026. у 13:47
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу
СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.
28. 01. 2026. у 07:48
ВОЈСКА НА УЛИЦАМА ПЕКИНГА Кина у фази унутрашњег обрачуна: Хапшења у врху армије за издају у корист САД (ВИДЕО)
КИНА се суочава са једним од најтежих тренутака унутрашње политичко-безбедносне нестабилности у последњој деценији.
28. 01. 2026. у 07:00
САДА ЈЕ СВЕ ОТКРИВЕНО! Ево због чега Душан Мандић није био на пријему код Вучића
Ватерполо репрезентација Србије освојила је у златну медаљу на Европском првенству у Београду пошто је у недељу у финалу победила Мађарску 10:7, међутим многи нису знали са каквим проблемима се носио селектор Урош Стевановић.
28. 01. 2026. у 12:38
Коментари (0)