"ДАНАС СМО ПОЧЕЛИ ИСПЛАТУ ПЕНЗИЈА" Вучић честитао старијим грађанима: Циљ да до краја 2027. буде 650 евра
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић, током обиласка завршних радова на новом објекту за смештај и обуку припадника Одреда војне полиције специјалне намене "Кобре", у касарни "Васа Чарапић" у Београду, говорио о исплати увећаних пензија.
Фото: Принтсцреен/Информер
- Желим да честитам нашим старијим грађанима, данас смо почели исплату пензија. Прво ће добити они који их примају на кућној адреси, а сви други, већ у 8 сати ујутру ће имати у понедељак на својим рачунима увећање пензије. Знамо да су људи имали трошкове око слава, неки око Божића и око Нове године. Да пре православног Божића да добију увећану пензију, просечна пензија биће 485 евра. Пре 12 година је била 204 евра и наш је циљ да до краја 2027. буде 650 евра. Надам се да ћемо то успети, за то нам је потребна снажна стопа раста, али то показује да желим ода вратимо све оно што су својом трпељивошћу разумели, све што смо морали да урадимо - рекао је Вучић.
Препоручујемо
ЛАЖЉИВИ Н1 МОРАО ДА ПОТВРДИ ИСТИНУ: СНС нема ама баш никакве везе с Мимовићем (ВИДЕО)
08. 05. 2026. у 08:20
РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима
РУСКА агенција ТАСС преноси као ударну вест изјаву председника Србије Александра Вучића који је рекао синоћ да би, уколико би одлучио да уведе санкције Русији, „издао душу народа“.
06. 05. 2026. у 11:22
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
ШОК НА НАЈЛОН ПИЈАЦИ: Србин купио старе столице, вреде право богатство (ВИДЕО)
НА први поглед, чиниле су се као још један комад старог намештаја, али је искусно око препознало о чему је реч.
07. 05. 2026. у 10:25
Коментари (44)