МИНИСТАРКА ЖАРИЋ КОВАЧЕВИЋ О ПРЕСУДИ УРЕДНИЦИ ПОРТАЛА НОВОСТИ: Колико је опасно доношење политички обојених пресуда
МИНИСТАРКА Јелена Жарић Ковачевић реаговала је на првостепену пресуду донету против "Новости" и главне уреднице Андријане Нешић.
ФОТО: Novosti
Право и правда. Да ли у данашњем правосуђу уопште има места томе, и да ли би требало да су то постулати на којима почива обављање правосудних функција? И колико је лоше по грађане и државу доношење политички обојених пресуда? Зашто ако је неко судија коме Александар Вучић или Српска напредна странка нису симпатични има право да себи дозволи да то утиче на пресуду против некога ко само другачије мисли?
Одговоре на ова питања дају нам управо судије које су "слободну судијску процену" претвориле у "деловање против режима", не марећи за то што испаштају грађани којима суде. Притом, судије нису политичари, који имају сву слободу да јавно искажу своје политичке ставове, јер то може изазвати сумњу у њихову непристрасност. Да ли ће се сами изузети из предмета или ће намерно гањати неког вероватно недужног грађанина, само да би показали снагу блокадера?
Блокадери су сигурно поносни на пресуду, баш као што су се поносили и свим осталим начинима на које су угрожавали људска права и срозавали демократију у Србији. Они мисле да су јаки, недодирљиви и да смеју све. Боре се против режима преко леђа поштеног народа и злоупотребом положаја, јер су на последњим локалним изборима показали да заправо не постоје. Тако ће изгубити и на парламентарним - убедљиво, јер ће са друге стране стајати Српска напредна странка са радом, резултатима и правим вредностима које нуди Србији.
СВЕ ГОРИ НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Сирене завијају широм Израела, почео нови напад; Иран силовито удара по америчким базама (ФОТО/ВИДЕО)
ДРУГИ дан рата на Блиском истоку, пратите са нама дешавања уживо.
01. 03. 2026. у 07:31 >> 22:56
ОТКРИВЕНО КАКО ЈЕ УБИЈЕН ХАМНЕИ: Једна грешка га коштала живота, Трамп имао неочекиваног савезника
СКРИВЕН дубоко у свом бункеру, Али Хаменеи није очекивао дрзак дневни напад у самом срцу своје моћи.
01. 03. 2026. у 19:16
БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције
У АМЕРИЧКО-ИЗРАЕЛСКОМ нападу на Иран, убијен је врховни верски вођа, ајатолах Али Хамнеи док је обављао своје дужности у канцеларији у Техерану.
01. 03. 2026. у 12:45
Коментари (0)